Czołowy zawodnik WRC kontuzjowany. Wakat na kierowcę nowego Forda Fiesty R5?

Czołowy zawodnik WRC kontuzjowany. Wakat na kierowcę nowego Forda Fiesty R5?

62 interakcje
AP-1ZX5STNF11W11_news

Podaj dalej

Zajmujący czwarte miejsce w punktacji Rajdowych Mistrzostw Świata, Elfyn Evans opuści najbliższą rundę sezonu – kultowy Rajd Finlandii (1-4 sierpnia). Jego Forda Fiestę WRC przejmie młody brytyjski talent.

30-latek jest nabawił się urazu podczas niedawnego Rajdu Estonii, stanowiącego oficjalny rajd promocyjny WRC. Po lądowaniu Fordem Fiestą WRC na jednej z hop, Brytyjczyk poczuł dyskomfort w plecach. Mimo dość dobrze układającego się sezonu kierowca z Walii postanowił odpuścić Neste Rally Finland, aby powrócić do pełni zdrowia.

Elfyn Evans

Nieoczekiwaną szansę drugiego startu w życiu w samochodzie WRC na poziomie mistrzostw świata otrzyma Gus Greensmith. 22-latek wspierany przez M-Sport Ford World Rally Team zalicza w tym sezonie program w WRC 2 Pro za kierownicą Forda Fiesty R5. W Rajdzie Finlandii miał poprowadzić najnowszą ewolucję R5-tki z Dovenby. Jednak razem z Elliottem Edmondsonem wsiądą do Fiesty WRC, którą zaliczyli w tym roku Rajd Portugalii (wypadek na ostatnim odcinku).

Nowy Ford Fiesta R5 podczas Rajdu Estonii

Po zawieszeniu startów przez Łukasza Pieniążka, M-Sport Ford World Rally Team pozostaje bez kierowcy na Rajd Finlandii w ramach WRC 2 Pro. Nową Fiestą R5 w WRC 2 na pewno pojedzie junior Toyoty, Takamoto Katsuta. Rzecznika M-Sport Ford World Rally Team poinformowała nas, że decyzja o ewentualnym zastępstwie dla Greensmitha w samochodzie R5 jeszcze nie zapadła.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News