Elektryczny Nissan e-NV200 przystosowany do robienia lodów

Elektryczny Nissan e-NV200 przystosowany do robienia lodów

c3f830a4-2019-nissan-e-nv200-ice-cream-concept-17

Podaj dalej

Z okazji brytyjskiego Clean Air Day, Nissan zaprezentował wczoraj koncepcyjnego minivana e-NV200, który został przebudowany na zeroemisyjną furgonetkę z lodami.

W specjalnym materiale Nissan zaprezentował jak szkodliwe dla środowiska są popularne „lodziarki” z silnikami spalinowymi. Odpowiedzią na to jest elektryczny prototyp, który powstał we współpracy z producentem lodów Mackie’s of Scotland.

Pojazd posiada na dachu panele słoneczne, które pozwalają regenerować baterie podczas dnia pracy (wystarczą 2-4 godziny, po podłączeniu do 230V potrzebna jest tylko godzina). Fabryczna bateria o pojemności 40 kWh zapewnia zasięg do 200 km w cyklu mieszanym (wg WLTP).

 

Nissana wyposażono w najnowszy system Energy ROAM, który obsługuje starsze baterie Nissana, dając im drugie życie. To dzięki temu systemowi zasilane są urządzenia do serwowania lodów i lodówka. Prototyp otrzymał też moduł do płatności kartami zbliżeniowymi lub smartfonem. Choć to tylko prototyp, „lodowy” Nissan e-NV200 mógłby być hitem upalnego lata.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News