Elektryczny crossover na bazie Mustanga będzie "sprzedawał się jak diabli"

Elektryczny crossover na bazie Mustanga będzie "sprzedawał się jak diabli"

Podaj dalej

Ford jest śmiertelnie poważny planując elektryfikację wszystkich swoich modeli. Marka chce mieć w swojej ofercie każdy model z silnikiem hybrydowym, plug-in lub w pełni elektryczny. Co więcej, Ford chce wprowadzić kilka zupełnie nowych modeli z jednostkami elektrycznymi.

Jednym z nowych członków w ofercie ma być inspirowany Mustangiem crossover, który rzekomo zjedzie z taśmy produkcyjnej w przyszłym roku.

Podczas gdy poprzednie modele elektryczne Forda takie jak Focus Electric, Fusion Energy, czy C-Max PHEV były znane z dobrej wydajności, nowe elektryki mają skupiać się zarówno na wysokich osiągach, jak i wydajności.

Podkreślając nowy kierunek i strategię, dyrektor wykonawczy Bill Ford powiedział, że inspirowany Mustangiem elektryczny crossover – będzie sprzedawał się jak diabli.

To zdanie nie jest tylko pustym frazesem, a nawiązaniem do legendarnej przemowy Henry’ego Forda II, który powiedział swoim kierowcom, że muszą – iść jak diabli – próbując doścignąć Ferrari w LeMans w latach 60.

Reszta jest, jak to mówią, historią. Słynna fraza została teraz podkreślona przy ambicjach Forda by zbudować wydajną i szybką gamę elektrycznych modeli.

fot. motor1.com

– Gdy po raz pierwszy zaczęliśmy rozmowy o elektryfikacji, pojawiła się myśl, że musimy zrobić coś innego. Mogliśmy obrać kierunek zielony, nudny i pozbawiony frajdy, albo naprawdę ekscytujący, pochłaniający ogromne ilości paliwa – Bill Ford powiedział w trakcie lunchu Crain’s Detroit Business Newsmaker. – Elektryfikacja doszła do tego poziomu, że teraz możemy mieć i to i to.

Ford jest już podobno na bardzo wysokim poziomie zaawansowania jeśli chodzi o prace nad elektrycznym, inspirowanym Mustangiem crossoverem. Jednakże, na ten moment wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Wiemy tylko, że na jednym ładowaniu będziemy mogli przejechać prawie 500 kilometrów, a samochód będzie naprawdę szybki. Produkcją zajmie się fabryka Forda w Meksyku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News