Dziś o godzinie 13:00 oficjalna premiera „Ott Tanak: Movie” w Polsce. Film dostępny w systemie VOD

Dziś o godzinie 13:00 oficjalna premiera „Ott Tanak: Movie” w Polsce. Film dostępny w systemie VOD

40 interakcji
Cinemas_eng_01

Podaj dalej

Ott Tanak: Film to dokument o najbardziej utytułowanym estońskim kierowcy rajdowym i aktualnym liderze klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata.

Film przedstawiający karierę reprezentanta Toyota Gazoo Racing WRC został po raz pierwszy wyświetlony w estońskich kinach w kwietniu 2019 r. Bardzo szybko stał się najbardziej dochodową estońską produkcją dokumentalną wszech czasów, co zaowocowało przetłumaczeniem filmu i jego dystrybucją do 9 kolejnych krajów.

Jednym z nich będzie Polska – już dziś, 1 października o godzinie 13:00 film będzie dostępny na platformie VOD (wideo na życzenie) tanakmovie.com. W cenie 5,90 euro będzie można uzyskać 48-godzinny dostęp do jego obejrzenia. Film dostępny jest z polskimi napisami lub dubbingiem wykonanym przez Małogorzatę Polit.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów rajdów samochodowych na całym świecie zdecydowaliśmy się na stworzenie specjalnej platformy VOD dostępnej globalnie od 1 października – powiedział Eero Nogene, producent filmu. Ott Tanak: Film jest dostępny w wersji z polskimi napisami oraz polskim dubbingiem.

Dokument pokazuje starty Otta Tanaka w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2018 oraz jego walkę o mistrzowski tytuł. Film zabierze nas także w ekscytujące kulisy i przedstawi nieznane dotąd nawet najbardziej zagorzałym fanom rajdów szczegóły.

Znana komentatorka rajdowa, Becs Williams, po obejrzeniu filmu stwierdziła, że ten doskonale odzwierciedla niejednoznaczną naturę i rzeczywistość rajdów samochodowych – zaciętą rywalizację, sukcesy i porażki, brutalność i piękno.

– Celem filmu było pokazanie zawodów takimi, jakie są naprawdę, bez gry aktorskiej. Stojąc przed kamerą zawsze byłem sobą – skomentował Ott Tanak. – Tak jak poprzednio, nie mogę powiedzieć, by był to nudny sezon. Jak wiemy, cała moja kariera jest pełna zawirowań.

Film jest opowieścią o zdeterminowanym chłopcu z niewielkiej wyspy w północno-wschodniej Europie, który wdarł się przebojem do elity rajdów. Droga do sukcesu okazała się być jednak długa i kręta, pełna zwycięstw, ale też i porażek, które często zmuszały Otta do spojrzenia w głąb siebie.

W filmie występuje ponad 50 postaci, z których każda wywarła mniej lub bardziej znaczący wpływ na życie Otta. Oprócz samego Tänaka pojawiają się również ludzie, którzy byli z nim blisko w różnych momentach jego życia i którzy opowiadają o początkach ekscytującej kariery rajdowca. Są to między innymi: Markko Märtin – były kierowca WRC i mentor Otta, Malcolm Wilson – dyrektor zarządzający M-Sport i były szef Tänaka, Tommi Mäkinen – czterokrotny mistrz świata oraz szef Toyota Gazoo Racing, obecnego zespołu Otta, Sébastien Ogier – sześciokrotny mistrz świata i były kolega z zespołu Otta, jak również koledzy Tänaka startujący z nim w ubiegłym sezonie – Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi oraz pilot Otta, Martin Järveoja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News