Dramat świetnego kierowcy rajdowego. Lekarze nakazują dalszy odpoczynek od WRC

Dramat świetnego kierowcy rajdowego. Lekarze nakazują dalszy odpoczynek od WRC

14 interakcji
EBWbnS2XUAAYzfW

Podaj dalej

Mimo nieobecności w Rajdzie Finlandii to wciąż czwarty kierowca w punktacji sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Niestety, Elfyn Evans potwierdził, że opuści także Rajd Niemiec (22-25 sierpnia).

Walijczyk odniósł kontuzję podczas lipcowego Rajdu Estonii, stanowiącego jedynie event promocyjny WRC. Po lądowaniu na hopie (wideo poniżej), Evans poczuł ból w plecach i lekarze zalecają mu dalszy odpoczynek od startów Fordem Fiestą WRC.

Na ten moment M-Sport Ford World Rally Team nie podał kto przejmie jego samochód w ADAC Rallye Deutschland. W Finlandii na zastępstwo wybrano juniora Gusa Greensmitha. Jednak w kontekście imprezy u naszych zachodnich sąsiadów typuje się również Erika Camilliego oraz Haydena Paddona, który rozbił Fiestę WRC na testach przed Rally Finland. Niewykluczony jest również angaż Craiga Breena, który w ostatniej rundzie WRC wystąpił gościnnie w barwach Hyundaia.

Aktualizacja

M-Sport Ford WRT postanowił, że w Rajdzie Niemiec Forda Fiestę WRC ponownie otrzymają Gus Greensmith i Elliott Edmondson.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News