Dostał mandat, po czym wziął się do roboty. Zrobił 400 zdjęć nielegalnie zaparkowanych radiowozów

Dostał mandat, po czym wziął się do roboty. Zrobił 400 zdjęć nielegalnie zaparkowanych radiowozów

Podaj dalej

Większość z nas została wychowana w przekonaniu, że nikt nie stoi ponad prawem. Zwłaszcza ludzie, którzy mają je egzekwować. 

Ale czy tak dzieje się w prawdziwym życiu? Pewien mężczyzna z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk codziennie widzi nielegalnie zaparkowane samochody w pobliżu swojego domu. 

Problem polega na tym, że większość z nich należy do urzędników miejskich lub państwowych, czy też funkcjonariuszy policji. Mężczyzna jest z tego powodu sfrustrowany, zwłaszcza, że zwykli obywatele tacy jak on dostają mandaty natychmiast po złamaniu zakazu parkowania. 

Aby zwiększyć świadomość tego problemu, Fermin Aguilar zgromadził ponad 400 zdjęć nielegalnie zaparkowanych samochodów pracowników miejskich i policji. – Zaparkowany na przejściu dla pieszych, na żółtej linii. Jednym ze scenariuszy w moim filmie było wchodzenie na linię ognia i rozdawanie ludziom mandatów – powiedział w reportażu dla stacji telewizyjnej KRQE. 

Mężczyzna od ponad roku fotografuje nielegalnie zaparkowane samochody funkcjonariuszy w centrum Albuquerque. KRQE TV zwróciła uwagę na ten fakt Departamentowi Rozwoju Miasta, który zarządza miejskim działem parkingowym. 

Ma rację, to niesprawiedliwe i pracujemy nad tym, aby to naprawić. Dokładamy również starań, aby ułatwić naszym urzędnikom i pracownikom miasta parkowanie – powiedział rzecznik Departamentu Rozwoju Miast, Johnny Chandler. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News