Dakar 2021 - Wiśniewski tuż za podium. Triumf Andujara

Manuel Andujar, dla którego tegoroczny występ w Rajdzie Dakar był czwartym startem, wygrał rywalizację w klasyfikacji quadów.

Dakar 2021 – Wiśniewski tuż za podium. Triumf Andujara

Argentyńczyk w debiucie był 29. Rok później wywalczył piąte, a w 2020 roku czwarte miejsce. W tym nie dość, że pierwszy raz stanie na podium, to od razu na jego najwyższym stopniu.

Andujar okazał się lepszy od Chilijczyka Giovanniego Enrico oraz Amerykanina Pablo Copettiego. Dla drugiego zawodnika to pierwszy ukończony Dakar. Dla trzeciego to powtórzenie najlepszego wyniki z 2017 roku.

Kamil Wiśniewski osiągnął życiowy wynik dojeżdżając do mety tuż za podium. Zawodnik ORLEN Team do tej pory mógł pochwalić się piątym miejscem wywalczonym w zeszłym roku. Dodatkowo Polak wygrał rywalizację wśród zawodników na quadach z napędem 4×4. Czołowa piątkę uzupełnił Czech Tomas Kubiena.

Ostatni etap najszybciej pokonał Pablo Copetti. Amerykanin był o 23 sekundy lepszy od Manuela Andujara. Kamil Wiśniewski zakończył rajd etapowym podium.