Dakar 2021 - Price wygrywa etap, świetny początek Giemzy

Dakar 2021 - Price wygrywa etap, świetny początek Giemzy

Podaj dalej

Toby Price, który startował dziś jako dziewiąty motocyklista, był najlepszy na pierwszym etapie Rajdu Dakar. Świetny początek niedzielnej rywalizacji miał Maciej Giemza.

Australijczyk na pierwszym punkcie kontrolnym na 37 kilometrze był szesnasty, ale im bliżej mety tym nabierał tempa. Na 135 kilometrze wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do mety 277-kilometrowego odcinka prowadzącego do Biszy.

Motocyklista KTM-a okazał się lepszy od Kevina Benavidesa. Zawodnik Hondy stracił do zwycięzcy 31 sekund. 32 sekundy straty zanotował kolejny reprezentant KTM-a Matthias Walkner, który w czołowej piątce prezentował najrówniejsze tempo.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano Sama Sunderlanda (+2:03), który ruszał na trasę jako 26 zawodnik. Czołowa piątkę zamknął korzystający z Sherco Lorenzo Santolino (+4:23). Z nawigacyjnymi trudnościami nie poradzili sobie otwierający rywalizację motocykliści. Ricky Brabec stracił ponad osiemnaście minut, a Joan Barreda ponad piętnaście.

Świetny start Giemzy, Równy Tomiczek

Etap świetnie rozpoczął Maciej Giemza. Motocyklista ORLEN Team po przejechaniu 71 kilometrów był drugi. Na pozostałej części etapu poniósł jednak straty, w tym sześć minut między 92 a 135 kilometrem, co ostatecznie przełożyło się na osiemnaste miejsce na etapie i stratę 13 minut i 13 sekund.

Czytaj też: Dakar 2021 – Buggy Sunhill zawsze przyciągają uwagę

Adam Tomiczek zgodnie z przedstartowymi zapowiedziami nie rzuca wszystkiego na jedną szalę już na początku rajdu i po zaprezentowaniu równego tempa na mecie był o piętnaście i pół minuty wolniejszy od zwycięzcy. W tabeli wyników znajdziemy go na 21 pozycji.

W klasyfikacji generalnej Price ma 23 sekundy zapasu nad Benavidesem oraz minutę i dwanaście sekund przewagi nad Walknerem. Maciej Giemza ze stratą 13 minut i 29 sekund jest szesnasty. Adam Tomiczek traci blisko siedemnaście minut i jest 23.

Dakar 2021 – Wyniki Motocykle – Etap 1

Dakar 2021 – Wyniki Motocykle – klasyfikacja generalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News