Dakar 2021 - Domżała wygrywa etap, Goczał drugi!

Dakar 2021 - Domżała wygrywa etap, Goczał drugi!

Podaj dalej

To był wybitnie polski etap Rajdu Dakar w klasie T4. Polskie załogi odniosły etapowy dublet i pokazały, że będą walczyć o końcowy triumf.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania najdłuższą próbę w tegorocznej edycji imprezy. Odcinek specjalny mierzył 337 kilometrów, a dojazdówki 476 km.

Najlepsi w klasie T4 byli Aron Domżała i Maciej Marton, którzy o dwie minuty i 44 sekundy pokonali Michała Goczała i Szymona Gospodarczyka. Etapowe podium uzupełnili Austin Jones i Gustavo Gugelmin. Do triumfatorów stracili dwie minuty i 48 sekund.

Dobry wynik polskich załóg skompletowali Marek Goczał i Rafał Marton, którzy dotarli do mety jako ósma załoga. Do zwycięzcy stracili dziewięć minut i 35 sekund.

W klasyfikacji generalnej liderami pozostali Francisco Lopez Contardo i Juan Pablo Latrach Vinagre. Chilijczycy mają trzy minuty i 18 sekund zapasu nad Domżałą i Martonem. Goczał i Gospodarczyk (+37:25) awansowali na siódme miejsce, a Goczał i Marton (+1:46:44) na jedenaste. Załogi Energylandia Rally Team podwójnie prowadzą w klasyfikacji nowicjuszy.

Dakar 2021 – Etap 4

Dakar 2021 – Klasyfikacja Generalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News