Adam Tomiczek: - Cały dzień jechaliśmy z maksymalną prędkością

Adam Tomiczek: - Cały dzień jechaliśmy z maksymalną prędkością

Podaj dalej

Adam Tomiczek w rozmowie z nami podzielał zdania Kuby Przygońskiego i przyznał, że dzisiejszy etap Rajdu Dakar był niezwykle szybki.

Motocyklista ORLEN Team uzyskał 27 czas i w klasyfikacji generalnej znajduje się na 25 miejscu. Do lidera Polak traci blisko 56 minut.

Dzisiaj mieliśmy najdłuższy etap, ale nie najdłuższy odcinek. Te dopiero przed nami. Etap był bardzo szybki. Nie było trudniejszych, bardziej technicznych i wolniejszych sekcji, gdzie można byłoby zyskać czas. Cały dzień jechaliśmy z maksymalną prędkością. Poza miejscami oznaczonymi wykrzyknikiem w książce drogowej jechałem tyle, ile mógł mój motocykl. Kto mniej razy ujął gaz wykręcił lepszy czas – mówił Tomiczek.

Jestem zadowolony. Wczoraj zmieniłem delikatnie ustawienia i dziś jechało mi się łatwiej i bezpieczniej. Miałem drobną wpadkę z nawigacją przed samą metą. Dużo zawodników kręciło się tam, co było trochę dziwne. Było sporo śladów. Odjechałem dwa kilometry od trasy i musiałem zawrócić, co kosztowało mnie trochę czasu. To jednak nic wielkiego – dodał.

Cieszę się, że jestem w jednym kawałku i unikałem trudnych momentów. Jedziemy dalej! Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni – zakończył.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News