Dacia Sandero już nie na golasa. Rumuni wprowadzają nowy, wypasiony poziom wyposażenia

Dacia Sandero uzyskała nowy, najwyższy poziom wyposażenia. Nazywa się Sandero Streetway Journey i charakteryzuje się bogatymi i najbardziej kompletnymi w gamie akcesoriami. Jest ono dedykowane wyłącznie wersji Streetway. Samochód w tej wersji będzie nieco droższy od podstawy, ale polscy kierowcy z całą pewnością będą po nią chętnie sięgać. 

dacia-sandero
Podaj dalej

Dacia Sandero z nową wersją wyposażenia 

dacia-sandero-nowy-poziom
fot. Dacia

Rodzina Sandero otrzymała właśnie zupełnie nowy poziom wyposażenia o nazwie Journey. Jest on najbogatszy i najbardziej kompletny w całym portfolio. Charakteryzuje się bogatym wyposażeniem standardowym, ale nie znajdziemy go w wersji Stepway. Dodatkowe wyposażenie zarezerwowane jest dla wersji Streetway o charakterze czysto miejskim. 

Samochód dostępny jest z silnikiem benzynowym o mocy 90 koni mechanicznych i 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Jest także wersja z napędzanym benzyną oraz LPG silnikiem o mocy 100 KM. Dacia Sandero Streeway Journey nie ma jeszcze swojego polskiego cennika. Ale na zachodnich rynkach kosztuje o około 1000 euro drożej od drugiego najwyższego poziomu. 

Co znajdziemy w wyposażeniu standardowym?

dacia-sandero-nowy-poziom
fot. Dacia

Jak wspomnieliśmy wyżej, w wersji Journey będziemy mogli cieszyć się z naprawdę sporej liczby akcesoriów bez konieczności dalszych dopłat. Znajdziemy tu więc 16-calowe aluminiowe felgi, automatyczną klimatyzację, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą. Jest też system monitorowania martwego pola, system key-less (bezkluczykowy dostęp), antena rekina, zdejmowany uchwyt na smartfona i wiele, wiele innych. Do wyboru klienci będą mieli także 6 różnych kolorów nadwozia. 

Nie zabraknie jednak także wyposażenia opcjonalnego. Wśród opcji znajdziemy Pack Techno z elektrycznym hamulcem postojowym, fotelem kierowcy z regulacją wysokości i podłokietnikiem przednim ze schowkiem. 

dacia-sandero-nowy-poziom
fot. Dacia

W tym dodatkowym wyposażeniu znajdziemy także multimedia z nawigacją satelitarną, Android Auto i Apple CarPlay łączący się ze smartfonem za pomocą kabla. Do tego możemy liczyć na dwie bezpłatne aktualizacji map Europy Zachodniej w ciągu 3 lat. 

Dacia na bogato będzie hitem

Klienci samochodów w dzisiejszych czasach bardzo rzadko decydują się na podstawowe wyposażenie, tzw. golasa. Z tego względu decyzja rumuńskiego producenta o dodaniu najbardziej luksusowego wyposażenia od listy może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Przeczytaj również