Chińczycy doczekali się już swojego niemieckiego CC Travel Edition, a co z Europą?

Chińczycy doczekali się już swojego niemieckiego CC Travel Edition, a co z Europą?

Podaj dalej

Gdziekolwiek się obejrzymy, każdy prezentuje swojego nowego SUVa, a co z poczciwym kombi i sedanami?

Duże zainteresowanie klientów autami typu SUV, wymusiło na producentach samochodów dopasowanie się do istniejącego trendu. Warto zauważyć, że nawet marki znane z produkcji typowo sportowych samochodów, również musiały pójść w tę stronę, aby zatrzymać przy sobie klientów. W czasach kiedy co druga osoba jeździ SUVem albo crossoverem, pojawienie się nowego auta w nadwoziu sedan lub kombi ginie kompletnie w tłumie.

Na szczęście udało wyłowić się jedną z takich nowinek – Volkswagen Arteon może doczekać się nadwozia w stylu kombi, a właściwie nawet coś a’la shooting brake. Plotki dochodzą z Chin, gdzie Arteon dalej znany jest pod nazwą „CC”, a dotyczą Volkswagena CC Travel Edition. Na zdjęciach można zobaczyć samochód, który jest jeszcze wersją przedprodukcyjną.

 

Co prawda w aucie na zdjęciach brakuje kilku elementów wykończeniowych, ale doskonale widać emblemat R-line, oraz plastikowe nakładki nadkoli znane z modeli o zacięciu nieco bardziej terenowym. Na tyle zintegrowany z klapą spojler, a z przodu z kolei dość agresywne wloty powietrza nadające drapieżnego charakteru. Wszystko wskazuje na to, że rynek europejski również doczeka się wreszcie pełnoprawnego Arteona „Shooting brake”.

Źródło: CocheSpias.net

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News