Bureko 6x6 - czeski potwór do zadań specjalnych

Bureko 6x6 - czeski potwór do zadań specjalnych

Bureko 6×6 – czeski potwór do zadań specjalnych

Podaj dalej

Czeska miejscowość Budziejowice kojarzy się głównie z miejscem w którym produkowany jest złocisty trunek pitny, lecz mało kto wie, że od ponad 10 lat powstają tam również pojazdy, które mają aspirację stać się europejskimi Hummerami.

W tym roku z taśmy produkcyjnej zjedzie najnowsze dziecko czeskiej  firmy Bureone S.R.O. Pojazd zbudowany jest na bazie Chevroleta Silverado, ale jego wygląd mocno odbiega od pierwowzoru. Czeski producent oferuje różne wersje nadwozia. W ofercie jest Double Cab o długości 5,83 metra oraz Crew Cab o długości 6,1 metra.

Pod maską muskularnej maszyny pracuje silnik V8 o pojemności 6,2-litra. Jednostka wspomagana kompresorem generuje w podstawowym wydaniu 600 KM, ale w ofercie jest jeszcze dużo mocniejszy wariant o mocy 1200 KM. Nad projektem czuwali specjaliści z firmy tuningowej Hennessey. Dla mniej wymagających klientów przygotowano podstawową wersję – oferuje 420 KM. Wszystkie warianty są dostępne z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Bureko 6×6 jest wyposażone w pneumatyczne zawieszenie, a kabina ma bardzo poprawne wykończenie. Znajdziemy tam m.in. wentylowane fotele pokryte skórą, kamerę parkowania oraz system audio od Bose.

Do tej pory większość pojazdów była sprzedawana w Rosji i na Bliskim Wschodzie. Jeśli chcecie pokazać się tym na mieście, trzeba wyłożyć od 174 000 euro w górę, w zależności od wersji silnika i wyposażenia dodatkowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News