BMW blokuje prace na placu budowy w Szczecinie, a straż miejska nie ma prawa go odholować

BMW blokuje prace na placu budowy w Szczecinie, a straż miejska nie ma prawa go odholować

75161606_2115237685451536_6847534151776600064_n

Podaj dalej

Zaparkowane przy remontowanej ul. Kaszubskiej w Szczecinie, BMW serii 3 obnażyło jak bardzo niedopracowane są przepisy polskiego prawa. Inwestor wykonujący przebudowę kilku jezdni wokół biurowca Posejdon nie może wykonać prac zgodnie z harmonogramem, ponieważ osobówki nikt nie ma prawa odholować.

Jak podaje portal wszczecinie.pl, straż miejska umywa od tego ręce, ze względu na to, że nie ma prawa zabrać pojazdu z placu budowy. Gdyby poproszono ich o to jeszcze wtedy, gdy była do droga publiczna – nie byłoby z tym problemu. Odpowiedzialność za to, co dzieje się na placu budowy ponosi wykonawca, który nie chce ryzykować kosztów lub ewentualnego procesowania się z właścicielem auta.

Tydzień wcześniej prosiliśmy mieszkańców o przeparkowanie samochodów na czas budowy, były wywieszone kartki i ostrzeżenia – powiedział Tomasz Pyzik, kierownik budowy biurowca Posejdon dla wszczecinie.pl. – Może właściciel gdzieś wyjechał? – dodał. Policja i straż miejska poszukują właściciela samochodu. Ten jednak pozostaje nieuchwytny.

Zdjęcie główne: facebook.com/INFOszczecin

Aktualizacja

Po dwóch dobach właściciel samochodu się odnalazł i przeparkował pojazd.

BMW w końcu przeparkowane z placu budowy! Służby szukały właściciela dwie doby

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News