Be the next Kajto: Pierwsze szutry sezonu

W poniedziałek otwarta została lista zgłoszeń do 1. WRC News Rally, drugiej rundy wirtualnego cyklu rajdów – Be the next Kajto. Z pozycji lidera do walki przystąpi Jurek Bogdanowicz, jednak z całą pewnością jest kilku zawodników, którzy będą chcieli odebrać mu zwycięstwo.

Be the next Kajto: Pierwsze szutry sezonu
Podaj dalej

Pierwszą rundą Be the next Kajto był 1. Rajd Ustroński. Na starcie pojawiło się wtedy 66 zawodników, z czego 49 osiągnęło metę. Finisz nie był wcale taki oczywisty, bowiem tereny w okolicach Ustronia to kręte, wąskie, bardzo podbijające trasy, gdzie o błąd jest naprawdę bardzo łatwo.

Pierwsza pętla to próby Ochaby i Chybie. Tam po pięknej walce na prowadzeniu w imprezie był Mariusz Chraścina w Skodzie Fabii R5. Chwilę później zawodnicy wyjechali na doskonale znane, oryginalne Zamarski, a następnie zmierzyli się z próbą Hażlach. W dalszym ciągu na prowadzeniu był Chraścina, jednak jego prowadzenie zmalało już do zaledwie 0,97 s. Mariusz wiedział, że musi zaatakować i niestety popełnił błąd na OS5 Goleszów. Od tamtego czasu Jurek Bogdanowicz spokojnie kontrolował swoją przewagę i rajd wygrał, przywożąc 9,39 s za sobą Tomka Wacha. Podium w Ustroniu skompletował Mateusz Przyszlakowski.

Teraz czas już na drugą rundę cyklu i na moment zapominamy o asfaltach. W 1. WRC News Rally zawodnicy zmierzą się z technicznymi próbami szutrowymi. W harmonogramie znalazły się m.in. dwa oryginalne odcinki specjalne – Sweet Lamb oraz Lousada. Cały harmonogram prezentujemy poniżej:

OS1 Sweet Lamb
OS2 Fafe
OS3 Sassari
OS4 Monte Lerno
OS5 El Chocolate
OS6 El Condor
OS7 Guanajuatito
OS8 Wedding Bells
OS9 Lousada

Zgłoszenia znajdziecie pod linkiem : ZGŁOSZENIA

Zmagania rozpoczną się 3, zakończą 9 września. Zapraszamy do zgłaszania się i życzymy powodzenia!

Przeczytaj również