Audi R8 Cup: Bezbłędny Heidorn po raz piąty w tym roku

Audi R8 Cup: Bezbłędny Heidorn po raz piąty w tym roku

1 interakcja
Audi R8 Cup: Bezbłędny Heidorn po raz piąty w tym roku

Podaj dalej

Kris Heidorn bez większych problemów zamienił pole position do pierwszego wyścigu na torze Hungaroring na piąte w tym roku zwycięstwo. Drugie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w klasie Rookie przypadło w udziale Bartoszowi Paziewskiemu.

W dzisiejszym wyścigu na torze Hungaroring oglądaliśmy bardzo dużo zwrotów akcji i manewrów wyprzedzania, a to wszystko przy akompaniamencie ciemnych chmur zapowiadających opady deszczu – te jednak nie nadeszły, a kierowcy pokonali pełny dystans wyścigu na oponie typu slick.

Fantastycznym startem popisało się dziś dwóch Polaków. Startujący z trzeciej pozycji Bartosz Paziewski już na pierwszym zakręcie rozprawił się ze startującym gościnnie Csabą Morem, a w ślad za nim poszedł Robin Rogalski, który wyprzedził Patricka Schneidera. Liderujący Kris Heidorn wykorzystał problemy rywali i już po pierwszym kółku mógł pochwalić się przewagą w postaci 2,5 sekundy.

Csaba Mor nie chciał sprzedać tanio skóry i przez kilka okrążeń utrzymywał się na zderzaku Paziewskiego – ten zachował jednak zimną głowę i bardzo dobrą linię defensywną, ostatecznie odjeżdżając swojemu rywalowi. Na drugim kółku swoją pozycję stracił Jędrzej Szcześniak. Reprezentant zespołu Daftracing został wyprzedzony przez bardzo dobrze dysponowanego w ten weekend Mike’a Hessego.

Po trzech okrążeniach przewaga Krisa Heidorna wzrosła do prawie 4 sekund, a Robin Rogalski rozpoczął atak na jadącą przed nim Vivien Keszthelyi. Węgierska zawodniczka na początku kolejnego okrążenia zaatakowała z sukcesem Jędrzeja Szcześniaka, a ten obierając zbyt szeroki tor jazdy stracił pozycję również na rzecz Rogalskiego. Brawa na torze pojawiły się już dwa zakręty później, kiedy Rogalski wykorzystał dobrą prędkość wbijając się przed Keszthelyi i awansując na 5. miejsce.

Nie musieliśmy długo czekać by węgierska zawodniczka zrewanżowała się Rogalskiemu, odbijając swoją pozycję trzy okrążenia później.

Niecałe 10 okrążeń przed końcem walka o 4 miejsce znów nabrała rumieńców po tym, jak błąd popełnił Mike Hesse. Niemiec wypadł z toru uderzając tyłem samochodu o bandy, jednak na tyle szczęśliwie, że mógł kontynuować rywalizację.

Po swojej przygodzie zdołał odrobić tylko jedną pozycję, dojeżdżając do mety ostatecznie na 6. miejscu.

Do podium tylko 4 sekund zabrakło Vivien Keszthelyi, za którą na pozycji numer 5 dojechał Robin Rogalski. Debiutujący w Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup Jędrzej Szcześniak musiał zadowolić się 7. miejscem.  Najszybszą dziesiątkę uzupełnili Josef Marton Kovacs, Patrick Schneider i zwycięzca klasy A Guido Heinrich.

Wyniki 1. wyścigu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na Hungaroringu:

  1. Kris Heidorn
  2. Bartosz Paziewski +2,896
  3. Csaba Mor +18,137
  4. Vivien Keszthelyi +22,477
  5. Robin Rogalski +27,257
  6. Mike Hesse +28,134
  7. Jędrzej Szcześniak +29,497
  8. Josef Marton Kovacs +38,950
  9. Patrick Schneider +41,209
  10. Guido Heinrich +56,324

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News