A jednak - zupełnie nowa Honda będzie dostępna także w Polsce! Czy będzie hitem?

Honda oficjalnie potwierdziła, że zupełnie nowy model zapowiedziany już jakiś czas temu pojawi się także w Europie. Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy na Starym Kontynencie będziemy mogli kupić nowego Prelude, jednak już mamy tę pewność. Dwudrzwiowe coupé zaprezentowane po raz pierwszy w zeszłym roku na Japan Mobility Show zadebiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood pod koniec tego miesiąca. 

Honda-Prelude-concept-00003-1536x1024
Podaj dalej
  • Honda potwierdziła, że produkcyjna wersja Prelude będzie dostępna w Europie
  • Według nieoficjalnych informacji coupé otrzyma napęd na przednią oś i ten sam układ napędowy e-hev, co Civic czy Accord
  • Samochód zadebiutuje podczas kultowego Goodwood Festival

Nowa Honda Prelude będzie dostępna także w Polsce

Honda-Prelude-concept-00003-1536x1024
fot. Honda

Japoński producent dość niespodziewanie ogłosił, że najnowsza Honda Prelude trafi do sprzedaży w Europie. Razem z tą informacją otrzymaliśmy szereg zdjęć nowego samochodu w kolorze czerwonym – oryginalny koncept pomalowany był na biało – wraz z pierwszą generacją Prelude produkowaną w latach 1979-1982. Producent stwierdził też, że pierwsza od 30 lat Prelude ma połączyć zabawę z wydajnością za pośrednictwem hybrydowego układu napędowego. 

Honda nie podała jednak szczegółowych informacji na temat benzynowo-elektrycznego układu napędowego. Jednakże, ostatnie plotki z Japonii sugerują, że może to być ten sam układ napędowy e-hev, który pracuje pod maską Civica. Tam 2-litrowy silnik spalinowy łączy siły z dwoma silnikami elektrycznymi. 

Honda-Prelude-concept-00003-1536x1024
fot. Honda

Wielu z nas z pewnością wolałaby, aby Prelude skorzystała z bardziej tradycyjnego rozwiązania. Nie możemy chyba jednak narzekać, bowiem układy hybrydowe potwierdzały już w przeszłości, że mogą łączyć dobre osiągi z niezłą ekonomią. Czy jednak to powinno być najważniejsze w tego typu samochodach? No i pozostaje jeszcze kwestia wagi takiego zestawu… 

25 lat pionierskich hybrydowych badań i rozwoju 

Pierwszą hybrydą Hondy był model Insight, jeszcze w 1999 roku. Od tego czasu technologia ta przeszła ogromny rozwój, o czym wspomina główny inżynier Hondy.

Honda-Prelude-concept-00003-1536x1024
fot. Honda

Tomoyuki Yamagami:Nowy Prelude nie tylko oznacza najnowszy rozdział w naszej stale rozwijającej się historii hybrydowej. Jest również produktem 25 lat pionierskich hybrydowych badań i rozwoju. Ponadto, Prelude pokazuje ciągłe znaczenie hybrydowych układów napędowych w ramach strategii elektryfikacji samochodów Hondy. To kluczowy krok w kierunku naszego zaangażowania w 100% sprzedaży nowych pojazdów – elektrycznych lub wodorowych do 2040 roku. 

Jak wspomnieliśmy wyżej, samochód koncepcyjny Prelude zadebiutował na Japan Mobility Show w październiku zeszłego roku. Następnie, miesiąc później, Japończycy pokazali go na LA Auto Show. Mimo to, sprzedaż samochodu w Ameryce Północnej nie została jeszcze potwierdzona. Jednakże, obecność na targach w Los Angeles może sugerować, że dokładnie taki plan mają Japończycy. 

Honda-Prelude-concept-00003-1536x1024
fot. Honda

Przeczytaj również