8 tysięcy elektrycznych niutonometrów

8 tysięcy elektrycznych niutonometrów

Podaj dalej

Auta elektryczne robią się coraz popularniejsze i są coraz mocniej forsowane przez rządy wielu krajów. Głównie chodzi o ekologię, jednak są ludzie, którzy chcą się zabrać do tego w odpowiedni sposób.

fot. Techrules
fot. Techrules

Jedną z takich firm jest chińskie Techrules, które na marcowym salonie motoryzacyjnym w Genewie pokazało prototyp modelu GT96. Auto ma w sobie wiele nietypowych rozwiązań technicznych chociażby takich jak sześć silników trakcyjnych – po jednym na przednie koła i po dwa na tylne. To sprawia, że auto dysponuje mocą aż 1030 koni i niewiarygodnym momentem obrotowym 8642 Nm! Na przednie koła mają trafiać 2882 Nm, natomiast pozostałych 5760 na tył.

Co ciekawe wóz ma być wyposażony w turbinę gazową, która jest generatorem napięcia dla silnika napędowego. Napędzana jest ona każdym paliwem ciekłym i rozwija moc 36 kW i ładuje chłodzone cieszą baterię. Jej duża wydajność ma sprawić, że na pełnym zbiorniku paliwa samochód przejedzie nawet 2000 kilometrów, choć bez jej wsparcia zasięg ma oscylować wokół 150 kilometrów.

Warto również dodać, że nadwozie GT96 powstało przy współpracy z włoską firmą Giugiaro, więc samochód prezentuje się agresywnie i widać, że potrafi dać przyjemność z jazdy. Wersje produkcyjną najpewniej zobaczymy na przyszłorocznym salonie w Genewie.

Tak czy inaczej, jeśli tak ma wyglądać elektryczna przyszłość, to chyba się dogadamy…

fot. Techrules
fot. Techrules

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News