23 października policyjna akcja "Prędkość". Szykujcie się na wzmożone kontrole

23 października policyjna akcja "Prędkość". Szykujcie się na wzmożone kontrole

szybka jazda

Podaj dalej

23 października policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W 2018 roku z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków, w wyniku których zdarzeń śmierć poniosło 2 177 osób, a 33 261 zostało rannych.

To jeden z powodów organizowania akcji „Prędkość”. W środę 23 października na drogach działać będzie większa liczba policjantów. Funkcjonariusze będą używać zarówno ręcznych mierników prędkości, jak i radiowozów z wideorejestratorami.

Policjanci zlikwidowali dwie „dziuple”. Wartość aut została oszacowana na ponad 1 mln zł

Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News