Życiówka Gładysza na zakończenie serii WSK

Życiówka Gładysza na zakończenie serii WSK

22 interakcje

Podaj dalej

W miniony weekend Circuito Internazionale Napoli gościło finałową rundę prestiżowych mistrzostw kartingowych WSK Super Master Series. W sezonie 2019 najwyższe miejsce spośród Polaków zajął szósty w klasie 60 Mini, Maciej Gładysz – przypieczętowane 2. lokatą w Sarno.

60 Mini

Zwłaszcza zwycięstwo w jednym z 5 biegów eliminacyjnych dało kierowcy Parolin Poland trzeci rząd w przedfinale B. Po starcie Gładysz przebił się do trójki. Od czwartego kółka był już pierwszy, co utrzymał do końca wyścigu.

Wygrana dała pole position do finału. Po jego rozpoczęciu 10-latek zakończył pierwsze kółko na prowadzeniu, ale wkrótce przejął je przejął je Rashid Al-Daheri. Kierowca z Abu Zabi zwycięstwem przypieczętował wygraną w cyklu. Drugi na mecie Gładysz popisał się best lapem wyścigu.

Maciej Gładysz: Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Mam moje wymarzone podium! Ciężko pracowałem na ten sukces. Wielkie podziękowania dla mojego wspaniałego teamu Parolin Poland by WTR – Wiktora Turkiewicza, Marcina „Binia” Binkowskiego, za wspaniale przygotowany silnik MA Engines. Podziękowania dla mojej rodziny, która bardzo mocno mnie wspierała na zawodach w Sarno oraz w Polsce przed TV. Oczywiście dziękuję moim niezawodnym sponsorom, bez których moje starty nie byłyby możliwe.

OK Junior

W zeszłym roku brylujący w 60 Mini Polacy nie zaliczyli szczęśliwego sezonu w wyższej kategorii OKJ. Do finału czwartej rundy przebił się jedynie wicemistrz 60 Mini 2018, Tymoteusz Kucharczyk. Startując z 23. pola zdołał przebić się o 13 miejsc w górę i zamknąć pierwszą dziesiątkę. Dzięki temu awansował na 20. miejsce w końcowej punktacji przed Marcela Kuca (odpadł w półfinale).

Na przedfinałach zmagania zakończyli też Kacper Sztuka, Karol Pasiewicz (4. w 60 Mini 2018) i Aleksander Matracki. Mistrzem OKJ został Andrea Kimi Antonelli (30. w 60 Mini 2018).

OK

Spory awans w wyścigu finałowym odnotował także Kacper Szczurek, startujący w kategorii OK. Po starcie z ostatniego (17) rzędu zdołał zyskać 19 lokat i finiszował 14-ty. Mistrzostwo wygraną przypieczętował Dexter Patterson, posiadający w dorobku mistrzostwo świata juniorów z 2017 r.

KZ2

Reprezentantów Polski zabrakło w kategorii KZ2. Klasę zdecydowanie wygrał Holender, Bas Lammers.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News