Zwycięzca Rajdu Dakar: Alonso będzie gotowy na 2020, ale nie na wygraną

Zwycięzca Rajdu Dakar: Alonso będzie gotowy na 2020, ale nie na wygraną

23 interakcje

Podaj dalej

Triumfator ostatniego Rajdu Dakar, Nasser Al Attiyah stwierdził, że do przyszłorocznej edycji jest wystarczająco dużo czasu, aby taki kierowca jak Fernando Alonso przygotował się do niej jak należy.

Katarczyka, który zapewnił Toyocie pierwsze zwycięstwo w Dakar Rally, cytuje hiszpański magazyn Scratch. – Myślę, że Fernando będzie gotowy na 2020 – uznał Al Attiyah. – Jest utalentowany, bardzo mocny i konkurencyjny. Jest jedna rzecz, którą bardzo w nim lubię. Gdy na niego patrzę to przypomina mi Carlosa [Sainza]. Zawsze jest twardzielem i chce wszystko robić w jak najlepszy sposób.

Fernando Alonso testu Toyotę Hilux | fot. Toyota Gazoo Racing

Dwukrotny mistrz świata F1 testował niedawno fabryczną Toyotę Hilux w Afryce. Hiszpan wciąż nie zdecydował czy podejmie wyzwanie w supermaratonie. Trzykrotny triumfator Dakaru przestrzega Asturyjczyka, aby nie liczył na łatwe zwycięstwo jak w przypadku 24 godzin Le Mans.

Jeśli mógłbym dać mu jakąś radę to powiedziałbym, że musi cieszyć się rajdem od samego początku – powiedział kierowca Toyoty. – Jeżeli chce się wygrać to zawsze zabiera trochę czasu. Tak było ze mną i każdym, z Carlosem, Stephane’em [Peterhanselem]… potrzebuje czasu, aby zwyciężyć.

Fernando Alonso testu Toyotę Hilux | fot. Toyota Gazoo Racing

Fernando Alonso po zakończeniu przygody z F1 (być może wcale nie definitywnym) planuje różne aktywności motorsportowe. Celem jest m.in. potrójna korona sportów motorowych lub jak to określił „coś niespotykanego” w tej dyscyplinie. Czymś takim zdecydowanie byłoby zwycięstwo w Dakarze, po wcześniejszych sukcesach w F1.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News