Zwycięstwo Joana Barredy Borta na 7. etapie Rajdu Dakar naznaczonym tragedią. Giemza bezpiecznie na mecie

Zwycięstwo Joana Barredy Borta na 7. etapie Rajdu Dakar naznaczonym tragedią. Giemza bezpiecznie na mecie

Podaj dalej

Joan Barreda Bort zwyciężył 7. etap Rajdu Dakar z Rijadu do Wadi Al Dawasir. Dzisiejsza rywalizacja wśród motocyklistów została jednak naznaczona okropną tragedią. W skutek wypadku a 276. kilometrze zginął Portugalczyk Paulo Goncalves. 

O godzinie 10:08 lokalnego czasu organizatorzy otrzymali ostrzeżenie o wypadku na trasie. 8 minut później na miejscu pojawił się helikopter. Ratownicy stwierdzili, że zawodnik stracił przytomność i rozpoczęli działania resuscytacyjne. Paulo Goncalves został zabrany do szpitala Layla, gdzie stwierdzono jego zgon. 

40-letni Paulo Goncalves brał udział w swoim trzynastym Rajdzie Dakar. Zadebiutował w 2006 roku i cztery razy zajął miejsce w pierwszej dziesiątce. W 2015 roku był drugi, przegrywając tylko z Markiem Comą. 

Tragedia na Rajdzie Dakar. Zmarł 40-letni motocyklista

Dakar jedzie dalej

Najlepszy na 7. etapie Rajdu Dakar okazał się Joan Barreda Bort. Hiszpan jadący Hondą pokonał o prawie 3 minuty drugiego Matthiasa Walknera i trzeciego Kevina Benavidesa. 

Lider klasyfikacji rajdu Ricky Brabec finiszował z czwartym czasem. Amerykanin reprezentujący zespół Hondy stracił 3 minuty i 29 sekund do zwycięskiego Barredy Borta, ale pozostaje na fotelu lidera. Jego przewaga wynosi obecnie 24 minuty i 48 sekund. 

Z dobrej strony zaprezentował się dziś również reprezentant ORLEN Team. Maciej Giemza jadący motocyklem Husqvarna finiszował na 23. miejscu ze stratą 25 minut. Polak w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie 17. miejsce ze starą 2 godzin i 57 minut. 

Przewaga Ricky’ego Brabeca w generalce wydaje się być dosyć bezpieczna, jednak na Dakarze nigdy nie wiadomo. Amerykanin legitymuje się obecnie przewagą 24 minut i 48 sekund. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o 2. miejsce – aż trzech zawodników na miejscach 2-4 przedzielonych jest o niecałe 5 minut.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News