Zostaw swoją Skodę w garażu. Oto najlepsze samochody na imprezę Halloweenową

Zostaw swoją Skodę w garażu. Oto najlepsze samochody na imprezę Halloweenową

bSo9eqUaQvCHrK4-1pfBIg

Podaj dalej

Udanego Halloween! Wybierasz się dziś na imprezę halloweenową przebrany za Frankensteina albo przerażającego wampira? Ale czekaj, nie pojedziesz na tę imprezę Skodą, prawda? Będziesz potrzebował czegoś bardziej dzikiego. Idealnie nadawać będzie się jeden z pojazdów z poniższej listy najbardziej złych samochodów Halloween!

1955 PETERBILT 281 TANKER

Już sama nazwa tego pojazdu może przyprawić człowieka o ciarki. Wyobraźcie tylko sobie, przyjechać taką furą na domówkę organizowaną u koleżanki. Z miejsca wygrywacie konkurs na najlepsze przebranie imprezy.

Pochodzący z 1955 roku Peterbilt 281 Tanker zasłynął biorąc udział w drugim filmie Stevena Spielberga – Duel. Maszyna ściga nieszczęśliwego przedstawiciela handlowego, który podróżuje służbowo w przyziemnym Plymouth Valiant. Nigdy nie poznajemy kierowcy morderczej ciężarówki, a tablice rejestracyjne z przodu wydają się przedstawiać trofea z poprzednich zabójstw. Ciężarówka Peterbilt jest właściwie postacią samą w sobie.

CHRISTINE

W filmie Christine z 1983 roku opartym na powieści Stephena Kinga występuję Plymouth Fury z 1958 roku. Samochód wydaje się mieć obsesję na punkcie rozkoszy z ranienia i zabijania ludzi. W pewnym momencie dochodzi nawet do morderczej masakry. Christine jest w stanie wpływać na ludzi i zmuszać ich do wykonywania poleceń. Mściwy i diabelski samochód, wywołujący pożądanie i budzący zachwyty.

1942 HYDRA-SCHMIDT COUPE

To samochód Red Skulla z filmu „Captain America: The First Avenger” z 2011 roku. Został zaprojektowany przez Daniela Simona – wygooglujcie go, bowiem ma on w swoim portfolio kilka wspaniałych i wizjonerskich projektów motoryzacyjnych.

1942 Hydra-Schmidt Coupe jest jednym z jego najwspanialszych dzieł. Majestatyczna, groźna, elegancka, żywiołowa, obrzydliwa i budząca pożądanie. Epicki samochód został zainspirowanymi takimi pojazdami jak Mercedes-Benz 540K i sześciokołowy Mercedes G4. Napędzany był ogromnym sinikiem V16.

GIGAHORSE

Pamiętacie Immortana Joe z filmu „Mad Max: Fury Road”. Gość świetnie powoził swoim Gigahorsem, flagowcem w swojej armii War Boys. Został opisany jako „wspomnienie o dawnej chwale i obietnicy przyszłego zwycięstwa. Uzbrojony w harpun wieloryba i własny miotacz ognia, Gigahorse jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą którą usłyszysz i ostatnią, którą zobaczysz, stając na drodze Fury Road.

1968-1969 DODGE CHARGER

Jeden z nich w kolorze czarnym jest największym złoczyńcą, jakiego możesz spotkać na drodze. To właśnie z takiego korzystali „źli” ścigający Steve’a McQueena w swoim Mustangu w legendarnym pościgu w filmie „Bullit”.

Za jego kierownicą zobaczycie też Kurta Russella grającego psychopatycznego kaskadera w Death Proof. To już drugi jego samochód po tym, jak pierwszego Chevy Nova z 1971 roku użył do zabijania.

KARR

Kolejny pojazd, który wydaje się być całkowicie autonomiczny i zły. KARR występujący w filmie „Knight Rider” jest złym bliźniakiem KITTA, którego jest wcześniejszym prototypem. Coś poszło jednak nie tak z jego oprogramowaniem i uważał się za zdecydowanie lepszego.

Jeśli jesteście fanami Knight Rider z pewnością pamiętacie wielką bitwę Trans Am, z KARREM występującym w dwóch epizodach, gdzie wszyscy w salach kinowych znaleźli się nagle na krawędzi swoich foteli.

KARR, nieco wyprzedzający swoje czasy i może nieco w innym kontekście, był proroczą alegorią nadejścia sztucznej inteligencji w samochodach, które same jeżdżą – wkrótce na naszych drogach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News