Znamy trasę wyścigu Mille Miglia na rok 2020

„Najpiękniejszy wyścig świata” – właśnie takim zdaniem opisywana jest kolejna, tym razem już 38 odsłona odtworzenia historycznego wyścigu, który odbywał się w latach 1927–1957.

Znamy trasę wyścigu Mille Miglia na rok 2020
Podaj dalej

Tytułowe 1000 kilometrów załogi będą pokonywać przez malownicze włoskie drogi w klasycznych samochodach wyścigowych. W tym najważniejszym wyścigu samochodów zabytkowych na świecie, wystartuje blisko 400 samochodów wybranych przez specjalną komisję. Warto dodać, że w wyścigu, w latach ubiegłych startowały również polskie załogi. Zespół Perlage świętował swój ogromny sukces. Zgodnie z zakładanym planem uplasowali się w okolicy setnego miejsca na 450 aut, które wystartowały w Mille Miglia 2018.

Zapisy do startu w 1000 Miglia 2020 zostały otwarte 30 października i zakończą się 8 stycznia 2020 o północy. Start wyścigu przewidziany jest na 13, koniec natomiast na 16 maja 2020 roku.

W środę 13 maja, z Bresci, procesja zabytkowych samochodów przejedzie przez malownicze miasta Jezioro Garda, Desenzano i Sirmione i ruszy dalej przez Villafranca di Verona, Mantua, Ferrarę i Rawennę, kończąc pierwszy dzień zawodów w Cervii.

Następnego dnia z Cesenatico samochody zjeżdżają do Urbino, Fabriano, Macerata, Fermo i Ascoli Piceno, aby wjechać na tereny, które wciąż noszą ślady trzęsienia ziemi z 2016 roku. Z Rieti zabytkowe samochody przybędą do Rzymu, gdzie odbędzie się parada ulicami „wiecznego miasta”. Drugi etap zakończy się w zawsze ekscytującym Veneto.

Trzeciego dnia, w piątek 15 maja, wczesnym rankiem, rozpocznie się 3 – najdłuższy etap wyścigu. Samochody dotrą kolejno do Ronciglione, Radicofani, Viterbo i Castiglione d’Orcia, a następnie zatrzymają się ponownie na wspaniałym Piazza Il Campo di Siena. Jadąc w górę, samochody opuszczą Toskanię, przejeżdżając przez przełęcz Cisa, a następnie zatrzymają się w Parmie, włoskiej stolicy kultury w 2020 r., która przywita załogi w ostatnią noc wyścigu.

W sobotę, 16 maja, czwartego i ostatniego dnia zobaczymy fragment z Salsomaggiore Terme, ze wsi Castell’Arquato (Piacenza), z Cernusco sul Naviglio, miasta w prowincji Mediolanu, niedawno nazwanego Europejskim Miastem Sportu i następnie z Bergamo. Wyścig zakończy się na rampie Viale Venezia w Brescii, gdzie wszystko zaczęło się 93 lata wcześniej, w 1927 r., od pierwszego Coppa dellemi 1000 Miglia.

 

Przeczytaj również