Coppa delle Alpi - czyli zimowa odsłona Mille Miglia

Coppa delle Alpi - czyli zimowa odsłona Mille Miglia

6 interakcji
coppa_apli

Podaj dalej

„Coppa delle Alpi” to wyścig oficjalnie figurujący w kalendarzu Mistrzostw Włoch.

To pierwsza impreza zimowa (4-7 grudnia) zrealizowana dzięki doświadczeniu organizatorów zdobytym podczas 1000 Miglia. W edycji 2019 wystartuje blisko 100 samochodów, a ich rok produkcji nie będzie przekraczał 1976 roku.

Załogi będą rywalizować na trasie wzdłuż zapierających dech w piersiach alpejskich widoków. Malownicza trasa wiedzie przez Włochy, Austrię, Niemcy, Szwajcarię i podzielona jest na 4 etapy.


Pierwszego dnia wyścigu, w środę 4 grudnia, samochody wystartują z Brescii w kierunku jeziora Garda, następnie pojadą w kierunku jeziora Molveno, dalej przekroczą Passo della Mendola i zjadą w kierunku doliny Adige, aby dotrzeć do Bolzano i zakończyć odcinek w Bressanone .

W czwartek 5 grudnia, rozpocznie się drugi etap. Z Bressanone załogi pojadą w kierunku Dolomitów, a po wizycie w  Vipiteno przez przełęcz Brenner wjadą na terytorium Austrii. Następnie z Innsbrucka udadzą się do Tyrolu, do Seefeld, na obiad i nocleg .

W piątek 6 grudnia, podczas trzeciego etapu, samochody pokonają trasę prowadzącą przez Austrię, Niemcy i ponownie Włochy, aby zakończyć dzień w St Moritz w Szwajcarii.

W sobotę, 7 grudnia, czwarty i ostatni etap rozpocznie się ze Szwajcarii do Valtelliny i Valle Camonica, a zakończy w Ponte di Legno.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News