Zaprosili policjantów na zlot samochodów. Dostali 40 mandatów

Zaprosili policjantów na zlot samochodów. Dostali 40 mandatów

SONY DSC

Podaj dalej

Do niecodziennego i szczerze mówiąc nieco komicznego zdarzenia doszło w Koninie. Tamtejsza nieformalna grupa fanów motoryzacji zaprosiła w mediach społecznościowych policję na swój zlot. Funkcjonariusze przyjęli zaproszenie, przyjechali na miejsce kilkoma nieoznakowanymi BMW i wystawili 40 mandatów.

Oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski poinformował, że w mieście co jakiś czas nieformalna grupa fanów motoryzacji organizuje zloty. – Pod ich przykrywką często organizowane są nielegalne wyścigi po ulicach – dodał policjant.

– Takież spotkanie wyznaczyli na piątek i zaprosili na portalu Facebook także policjantów. Zdając sobie sprawę z ironii zawartej w zaproszeniu, na konińskich ulicach w piątek wieczorem pojawiło się sześć nieoznakowanych bmw i jeden opel insignia, a także klika oznakowanych radiowozów, przeznaczonych do „uczestnictwa w zlocie” – podał Jankowski.

Dziś policyjna akcja „NURD”

W efekcie działań funkcjonariuszy wylegitymowano 46 kierowców. – 40 zostało ukaranych mandatami bądź za zły stan techniczny samochodów, bądź za przekroczenie dozwolonej prędkości – za co pięciu kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące – wymienił policjant. Nadmienił również, że funkcjonariusze zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne.

Piątkowe działania konińskiej policji prowadzili m.in. funkcjonariusze drogówki działający w grupie SPEED zajmującej się zatrzymywaniem kierowców, którzy w znaczny sposób przekraczają dozwoloną prędkość.

źródło: PAP, onet.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News