Zapadł ważny wyrok. Kierowca dostał 2 lata więzienia za niebezpieczne wyprzedzanie

Zapadł ważny wyrok. Kierowca dostał 2 lata więzienia za niebezpieczne wyprzedzanie

Podaj dalej

W sądzie rejonowym w Pasawie zapadł wyrok w sprawie czeskiego kierowcy ciężarówki, który w styczniu 2019 roku brawurowo wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. 53-latek spędzi dwa lata i trzy miesiące w więzieniu.

W styczniu 2019 roku czeski kierowca ciężarówki na B12 w pobliżu Freyung (Bawaria) brawurowo wyprzedzał. Zrobił to nie tylko w miejscu niedozwolonym, ale także z narażeniem swojego życia i życia innych uczestników ruchu drogowego.

Nie zważając na powierzchnię wyłączoną i trudne, zimowe warunki, kierowca zaczął wyprzedzanie ciężarówki na krętej drodze. Cudem uniknął zderzenia z jadącym z naprzeciwka autokarem i równie szczęśliwie udało się nie doprowadzić do zepchnięcia prawidłowo jadącego innego TIR-a do rowu.

Gościa w Audi poniosło. Jechał 118 km/h po mieście, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez innego kierowcę, który miał na pokładzie kamerę. Nagranie po opublikowaniu w sieci od razu wywołało burzę w niemieckich mediach. Bawarskiej policji udało się namierzyć nierozsądnego Czecha, a sprawa trafiła do lokalnego sądu.

Kilka dni temu, stosowny organ w mieście Passau wydał wyrok. Prokuratura domagała się oskarżenia kierowcy ciężarówki o usiłowanie zabójstwa, jednak sąd odrzucił zarzuty prokuratury i uznał je za absurdalne. Ostatecznie skończyło się na skazaniu pod zarzutem spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Teraz czeski kierowca trafi do więzienia na 2 lata i 3 miesiące. Co więcej, gdy opuści zakład karny, obejmie go jeszcze 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec. Obrońcy nie udało się przekonać sądu do poprzestania na karze zawieszenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News