Z WRC do rallycrossu. Hayden Paddon w obsadzie GRC Europe

Z WRC do rallycrossu. Hayden Paddon w obsadzie GRC Europe

Podaj dalej

Do ubiegłego sezonu WRC – fabryczny kierowca Hyundaia, Hayden Paddon wystartuje w nowej rallycrossowej serii GRC Europe.

fot. Red Bull Content Pool

Nowozelandczyk pozostaje związany z koreańską marką, z którą w Rajdowych Mistrzostwach Świata ostatni raz wywalczył 2. miejsce w Rajdzie Australii. Zwycięzca 1 rundy WRC będzie rywalizował w kategorii GRC Titans, gdzie bazą jest identyczna dla wszystkich konstrukcja Pantera RX6 (odpowiednik Supercars z World RX). Samochód będzie posiadał body kit Hyundaia i30.

Hayden Paddon: Jeździłem w rajdach od dłuższego czasu, więc rallycross nie będzie dla mnie czymś zupełnie nowym, ale będę musiał przyzwyczaić się do innych samochodów obok mnie. GRC Europe będzie nowym wyzwaniem i nie mogę się doczekać by je podjąć.

31-latek jest kolejnym znanym zawodnikiem, który zdecydował się na nowy cykl po braciach Hansen. Kevin i Timmy rywalizowali do tej pory w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata w barwach fabrycznej ekipy Peugeota. Ojciec szwedzkich kierowców, Kenneth Hansen zamierza pozostać w World RX ze swoim zespołem.

fot. Red Bull Content Pool

Od początku ogłoszenia organizacji GRC Europe w projekt byli zaangażowani Alexander Wurz i Toomas Heikkinen, którzy także pojawią się na pola startowych. Inicjatorem Global Rallycross Europe jest Max Pucher, który postanowił powołać nowe mistrzostwa w odpowiedzi na elektryfikację kategorii Supercars w World RX.

Inauguracja sezonu jest na ostatni weekend czerwca we francuskim Dreux. Na początku maja zostaną przeprowadzone testowe zawody na MJP Racing Arena w Fuglau. Transmisje z niedzielnych finałów będą pokazywane w telewizji Eurosport 1. Dodatkowe relacje na żywo będą dostępne w usłudze Eurosport Player.

Nowy kalendarz Global Rallycross Europe 2019. Rywal World RX ma się coraz lepiej

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News