Z mistrzostw świata do Polski!

Stały napęd na cztery koła, silnik o mocy blisko 600 koni mechanicznych i przyspieszenie do 100 km/h lepsze niż w bolidach Formuły 1 – to krótka charakterystyka rallycrossowego Volkswagena Polo przygotowanego do startów w najmocniejszej klasie SuperCars. W nadchodzącym sezonie tę niesamowitą konstrukcję będzie można oglądać także na polskich torach.

Z mistrzostw świata do Polski!
Podaj dalej

Kto jest sprawcą tak wielkiej niespodzianki? W siedmiu tegorocznych rundach OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross Volkswagenem Polo wystartuje Dariusz Topolewski. Bydgoszczanin, II wicemistrz Polski w rallycrossie, zasiada więc do konstrukcji, którą Johan Kristoffersson wygrał dla siebie mistrzostwo świata i wspólnie z Petterem Solbergiem pokazał reszcie stawki ich miejsce. Jasno określone – za Volkswagenem.

Dariusz Topolewski: – Najmocniejsze i najbardziej spektakularne samochody w każdej dyscyplinie sportów motorowych są magnesem przyciągającym kibiców. W rallycrossie, wspólnie z rywalami i zawodnikami z innych klas, możemy zaproponować im cały dzień wysokoobrotowej akcji, którą mogą wygodnie śledzić w jednym miejscu i czasie. Rallycross rozwija się na całym świecie, nie inaczej jest w Polsce. Wiem, że w sezonie 2018 zmagania w klasie SuperCars będą bardzo zacięte, bo także konkurenci szykują kilka mocnych niespodzianek. Dlatego zapraszam kibiców na rundy mistrzostw Polski w rallycrossie. Dla mnie przesiadka do nowego, tak zaawansowanego samochodu będzie dużym wyzwaniem. Przede mną sporo pracy do wykonania, by jak najlepiej i najbardziej efektownie wykorzystać możliwości konstrukcji, którą ścigali się naprawdę mocni zawodnicy. To jedno z najprzyjemniejszych wyzwań, jakie fan motoryzacji może sobie wyobrazić, więc z niecierpliwością czekam na pierwsze zielone światło nad torem w Słomczynie.

SuperCars to najbardziej efektowna i widowiskowa klasa w rallycrossie. Kierowcy w tych mocnych, napędzanych na cztery koła samochodach dostarczają kibicom wielu wrażeń w trakcie zaciętej rywalizacji zderzak w zderzak, która bardzo często toczy się w spektakularnych poślizgach. Polo, zbudowane przy wsparciu Volkswagen Motorsport przez renomowaną szwedzką stajnię Marklund Motorsport, to jedna z najlepszych i najbardziej konkurencyjnych konstrukcji w świecie rallycrossu. W mistrzostwach świata z tego samochodu korzystał m.in. Tanner Foust – Amerykanin, który ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie wywalczone w serii Global Rallycross Championship. Pierwsza okazja do zobaczenia Volkswagena Polo SuperCar w Polsce już za nieco ponad trzy tygodnie, podczas inauguracyjnej rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się w weekend 7-8 kwietnia, na Autodromie Słomczyn pod Warszawą. Podobnie, jak w ubiegłym roku wstęp na zawody dla kibiców będzie bezpłatny.

Tagi: Rallycross, Oponeo Rallycross, Volkswagen, Topolewski

 

Przeczytaj również