Wysoki środek ciężkości i przesadna prędkość. To nie mogło skończyć się inaczej

Wysoki środek ciężkości i przesadna prędkość. To nie mogło skończyć się inaczej

Podaj dalej

Transport ładunków ponadnormatywnych należy do najbardziej złożonych czynności logistycznych realizowanych przez przedsiębiorstwa transportowe. Konieczny jest wybór optymalnego środka transportu, oraz odpowiednie przygotowanie, wiedza i umiejętności.

Bardzo istotnym czynnikiem jest również odpowiedni sposób załadunku i wyładunku towaru, jak i jego odpowiednie zabezpieczenie. Ten ostatni czynnik jest szczególnie istotny, jeśli kierowca chce dostarczyć ładunek do miejsca docelowego z zachowaniem wszystkich jego parametrów jakościowych.

Każdy kierowca powinien również pamiętać, że odpowiedzialność za szkody spowodowane ruchem pojazdów nienormatywnych, ponosi wykonujący przejazd takim pojazdem.

ITD wciąż poluje na kierowców Ubera oraz innych przewoźników z aplikacji

Chwila nieuwagi

Ten kierowca najwyraźniej wyżej wymienionych wytycznych nie znał. Odrobinę za wysoka prędkość w zakręcie wystarczyła, by naczepa zaczęła się przechylać, aż w końcu przewróciła się wraz z ciągnikiem. Na szczęście nikt nie zginął. Jak ustaliła policja, sprawca zdarzenia był trzeźwy. Jak do tego doszło możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News