Rajd Dakar 2019: Wydmy i fesh-fesh wokół Pisco, przedostatnia próba

Rajd Dakar 2019: Wydmy i fesh-fesh wokół Pisco, przedostatnia próba

2 interakcje

Podaj dalej

Zawodnicy rozpoczynają dziś przedostatni etap tegorocznego Rajdu Dakar. 41. edycja przyniosła więcej niespodzianek, niż można się było spodziewać. Na przedostatnim etapie załogi samochodów, motocykli, quadów, UTV i ciężarówek muszą wykonać liczącą 409 kilometrów pętlę wokół Pisco.

Dzisiejszy odcinek specjalny mierzy sobie 313 kilometrów i 96 kilometrów dojazdówki. Najtrudniejsze będą dziś: duża liczba wydm oraz charakterystyczny fesh-fesh, będący tematem gorących dyskusji w tej edycji Dakaru.

Przeczytaj podsumowanie 8. etapu: Rajd Dakar 2019: Loeb skradł show Nasserowi, Przygoński na podium

Podobnie jak w piątym etapie, motocykle będą odpowiedzialne za otwarcie trasy. Ta klasa będzie opuszczać biwak w grupach po 10 zawodników, w odstępach co 5 minut. Następnie samochody zrobią to samo w grupach po cztery załogi, także co 5 minut.

Nasser Al-Attiyah, który przegrał wczorajszy etap z Sebastienem Loebem o ponad 7 minut, wyjedzie na trasę jako pierwszy. Katarczyk planuje dostarczyć do mety pierwsze dakarowe zwycięstwo dla Toyoty. Aby to uczynić, będzie musiał uniknąć dziś jakichkolwiek kłopotów. 

Godziny rozpoczęcia 9. etapu Pisco – Pisco (polskiego czasu):

12:15 – motocykle
12:30 – quady
13:35 – samochody
13:45 – UTV
15:07 – ciężarówki

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News