Wszystko "przez rajdowców". Rajd Świdnicki przesuwa wyczekiwany remont

W najbliższą środę miał rozpocząć się wyczekiwany remont „modliszówki”, drogi wojewódzkiej nr 379 łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. Fragment trasy wykorzystuje jednak pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Świdnicki Krause.

Wszystko „przez rajdowców”. Rajd Świdnicki przesuwa wyczekiwany remont
Podaj dalej

O fakcie w dość kontrowersyjny sposób poinformował lokalny portal Swidnica24.pl, argumentując w tytule, że to „przez rajdowców„. Oskarżycielski wydźwięk tego sformułowania nie był korzystny dla środowiska rajdowego. Na szczęście sporną treść szybko edytowano na „… z powodu rajdu„. To niestety jeden z wielu przykładów tego, jak „rajdowcy” są często wykorzystywani do negatywnego nacechowania określonych wydarzeń. Nie jest to w żadnym wypadku zarzut do kolegów po fachu. Po prostu szkoda, że „rajdowcy” są dla osób niezwiązanych ze sportem samochodowym upowszechnionym symbolem drogowych szkodników.

fot. Subaru Poland Rally Team

Oczekiwany przez mieszkańców remont ruszy z bardzo niewielkim opóźnieniem, w poniedziałek po majówce. Ma potrwać ok. 5 miesięcy. Na pierwszy ogień pójdzie nieco ponad 3-kilometrowy fragment od skrzyżowania ul. Wałbrzyskiej z ul. Słowiańską w Świdnicy. W sobotę, 27 kwietnia będzie ono stanowić fragment miejskiego odcinka specjalnego, przejeżdżanego dwukrotnie (OS1 i OS3). W niedzielę, 28 kwietnia przez owe skrzyżowanie przebiega oficjalna dojazdówka do parku serwisowego.

Zdjęcie główne: Swidnica24.pl

Przeczytaj również