Wspaniałe plaże, kręte drogi Kalifornii i najnowsze Audi RS 6

Wspaniałe plaże, kręte drogi Kalifornii i najnowsze Audi RS 6

2020-Audi-RS6-Avant-01

Podaj dalej

Nowa generacja Audi RS6 Avant jest pierwszą, która postawiła stopę na amerykańskiej ziemi.

Amerykanie podskakują zapewne z zachwytu przed ekranami komputerów, ponieważ Audi pokazało nową galerię zdjęć przedstawiającą Avant RS6 2020 w Malibu – właśnie tam firma zaprosiła dziennikarzy.

Przed najnowszym modelem Audi RS6 Avant, miłośnicy tej marki w USA przez wiele lat nie mieli okazji kupić szybkiego niemieckiego wozu ze znaczkiem „RS”. Wyjątkiem była pierwsza generacja, która była dostępna tylko w wersji sedan w 2003 roku.

Piekielnie szybkie kombi napędzane jest podwójnie turbodoładowanym 4-litrowym silnikiem V8, który dysponuje mocą 592 KM i momentem obrotowym 800 Nm. Napęd, jak to w Audi, na wszystkie cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

 

Na papierze 0-100 km/h w 3,6 sekundy, 200 km/h w 12 sekund, a prędkość maksymalna do 305 km/h.

Stylistyka modeli RS zawsze była ich mocną stroną. Nowa generacja jest jeszcze lepsza dzięki poszerzonym nadkolom, 22-calowym felgom i dość agresywnym przodem z grillem Singleframe.

Podwozie jest oferowane z dwiema opcjami zawieszenia. Modele podstawowe są wyposażone w specjalnie dostrojone adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne RS, dostępna jest również opcja ze stalowymi sprężynami. Do wyboru jest również cała masa trybów jazdy, które zaspokoją każdą potrzebę. Nie ciężko sobie wyobrazić, że RS6 to idealny samochód na każdą okazję.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News