WSMP, Super S Cup: Mistrz wygrywa z ostatniego pola. Wicemistrzostwo Łukaszyka rzutem na taśmę

Pewny już tytułu wyścigowego mistrza Polski w Super S Cup, Jacek Cichopek wygrał ostatni wyścig sezonu na Torze Poznań, mimo startu z ostatniego pola.

Rybniczanin dokładając do tego najszybsze, pojedyncze okrążenie w dzisiejszym sprincie zakończył 10. rundę z kompletem punktów. Wczorajszy pechowiec, Adrian Lewandowski (syn znanego z Lamborghini Super Trofeo Andrzeja Lewandowskiego – przyp. red.). po starcie z pole position zdołał wywalczyć drugą lokatę.

Ruszający z ostatniego rzędu Jacek Łukaszyk (kolejność na starcie była odwrotnością wyników wyścigu nr 1 – przyp. red.) zdołał przebić się na P3 i w obliczu odpadnięcia Bartosza Alejskiego został wicemistrzem Polski, wyprzedzając rywala o 1 punkt. Poznaniak wywalczył trzecią lokatę w wyścigu z zapasem zaledwie 0,474 sekundy.