WSMP: O krok od finałowych rozstrzygnięć

WSMP: O krok od finałowych rozstrzygnięć

4 interakcje

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend odbędą się dwie ostatnie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy po dwóch miesiącach wracają na Tor Poznań. Przed finałowymi zmaganiami przewaga Jędrzeja Szcześniaka nad Mariuszem Miękosiem wynosi 77 punktów.

Co prawda w WSMP mieliśmy ostatnio dosyć długą przerwę, jednak zespół Daftracing z całą pewnością nie narzekał na nudę. Jędrzej Szcześniak w ramach przygotowań do kolejnego sezonu wziął udział w wyścigach serii Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torach Brands Hatch, Misano oraz Nurburgring, zaś Michał Ratajczyk wywalczył mistrzostwo Polski GSMP.

fot. Grzegorz Kozera

Jędrzej Szcześniak: Nasz zespół będzie podróżował do Poznania w znakomitych nastrojach. Podczas ostatniej rundy GSMP Michał Ratajczyk sięgnął po mistrzowski tytuł, a ja spróbuję powtórzyć jego wyczyn w ten weekend w Poznaniu. Nasza przewaga nad Mariuszem Miękosiem jest dosyć komfortowa, ale musimy zachować czujność. W wyścigach wszystko może zmienić się o 180 stopni w ułamku sekundy, więc musimy być skoncentrowani. Dodatkową trudność będzie stanowiła przesiadka do mojego „starego” samochodu – Porsche 911 GT3 Cup, które charakterystyką bardzo różni się od Audi R8 LMS GT4. W monomarkowym pucharze Audi nauczyłem się jednak w tym sezonie już bardzo dużo i mam nadzieję, że owoce tej nauki zaprocentują w ten weekend w Poznaniu.

fot. Grzegorz Kozera

Szcześniak jest zdecydowanym faworytem w wyścigu po mistrzostwo. Jego przewaga nad Mariuszem Miękosiem wynosi 77 punktów. Przypomnijmy, zwycięstwo w wyścigu to równowartość 75 oczek, a druga pozycja to 60 punktów. W finałowy weekend w Poznaniu odbędą się dwa ostatnie wyścigi sezonu. Jeśli Szcześniak nie popełni jakiegoś większego błędu, to kolejne mistrzostwo Polski powędruje w ten weekend właśnie do zespołu Daftracing.

fot. Grzegorz Kozera

Pierwszy trening zaplanowano na piątek, godzinę 10:20. Już o 12:00 przyjdzie pora na sesję kwalifikacyjną, a pierwszy wyścig weekendu odbędzie się w sobotę o godzinie 9:35. Jeśli sytuacja mistrzostwa nie rozstrzygnie się drugiego dnia zawodów, będziemy musieli czekać na niedzielne zmagania. Wtedy to finałowy wyścig sezonu rozpocznie się o 15:10.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News