WSMP: Miękoś z pewnym pole position do 1. wyścigu

WSMP: Miękoś z pewnym pole position do 1. wyścigu

12 interakcji
WSMP: Miękoś z pewnym pole position do 1. wyścigu

Podaj dalej

Dzisiejsza sesja kwalifikacyjna przed pierwszym sprinterskim wyścigiem mistrzostw Polski na Torze Poznań padła łupem jadącego Lamborghini Huracanem Supertrofeo Mariusza Miękosia. Tuż za nim uplasował się reprezentujący barwy Daftracing Jędrzej Szcześniak.

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski po 3-tygodniowej przerwie wróciły do stolicy Wielkopolski, gdzie dziś rozpoczęła się 7. runda sezonu 2018.

Aktualny lider i jeden z głównych faworytów do zwycięstwa – Jędrzej Szcześniak, za kierownicą swojego Porsche 911 GT3 Cup popisał się drugim rezultatem.

Dziś zdecydowanie najszybszy był Mariusz Miękoś wraz ze swoim Lamborghini Huracanem Supertrofeo.

Mariusz Miękoś: To był dla nas bardzo pracowity dzień, który rozpoczął się od treningów. Wzięliśmy udział tylko w jednej z dwóch sesji, jednak w zupełności wystarczyło to do wykonania założonego przez nas planu. W kwalifikacjach posłużyliśmy się strategią w postaci jednego szybkiego okrążenia, po którym czekaliśmy na rozwój wydarzeń w alei serwisowej. Szczęśliwie nikt nie poprawił mojego wyniku, więc udało się zdobyć pole position. Wyścigi startują dopiero w sobotę, jednak dziś przede mną jeszcze kwalifikacje do Hour Race.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News