WSMP: Zwycięstwo Miękosia, drugi Szcześniak, Gosia na podium

Mariusz Miękoś wygrywa pierwszy wyścig sprinterski na Torze Poznań, pokonując w najwyższej klasie jadącego Porsche 911 GT3 Cup Jędrzeja Szcześniaka. Na podium w swojej klasie finiszowała również Gosia Rdest.

Rywalizacja w najszybszej klasie samochodów z silnikami o pojemności powyżej 3,5 litra była bardzo zacięta, o czym najlepiej świadczy fakt różnicy w postaci zaledwie 0,4 sekundy między najlepszymi czasami Miękosia i Szcześniaka.

Ostatecznie zawodnik reprezentujący barwy Daftracing musiał uznać wyższość Lamborghini Huracana Supertrofeo Mariusza Miękosia i minął linię mety ze stratą 3,7 sekundy.

Na podium w generalce i 1. miejscu w swojej klasie finiszował Przemysław Milewski w BMW E36. Na drugim miejscu w klasie i 5. w generalce finiszowała Gosia Rdest.

Bardzo ciekawie wyglądała również walka w klasie DN-4, gdzie o zwycięstwo walczyli Marek Wolf, Bartłomiej Mirecki i Damian Litwinowicz. Najlepiej z dzisiejszą rywalizacją poradził sobie Wolf i to on stanął na najwyższym stopniu podium w tej klasie. Bartłomiej Madziara triumfował w klasie Dn-3 jadąc swoim BMW E90.