WSMP: Janosz dołącza do Miękosia w mistrzostwach długodystansowych

WSMP: Janosz dołącza do Miękosia w mistrzostwach długodystansowych

WSMP: Janosz dołącza do Miękosia w mistrzostwach długodystansowych

Podaj dalej

Artur Janosz, jeden z kierowców objętych przez Lamborghini Squadra Corse programem juniorskim, wystartuje w tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Zawodnik znany z występów w Lamborghini Super Trofeo wspólnie z Mariuszem Miękosiem powalczą o tytuł mistrzów Polski.

Reprezentant Fastline Racing Academy, Mariusz Miękoś, otwarcie mówił o tym, że przystąpi do obrony tytułu na długim dystansie. Nie wiadomo było jednak, kto utworzy parę z Miękosiem. Wszystko za sprawą zmian regulaminowych.

Od tego roku format zawodów WSMP Hour Race ulegnie zmianie. Zawodnicy walczący o mistrzowski tytuł w długim dystansie będą ścigać się nie godzinę, a dwie. Z tego powodu jeżdżący do tej pory w pojedynkę Mariusz Miękoś musiał znaleźć partnera.

Wybór wydawał się oczywisty, bowiem to właśnie z Arturem Janoszem Miękoś trenuje przez większą część czasu.

– Po tak długim i niepewnym okresie, w końcu mogę ogłosić moje plany na ten rok – powiedział Janosz. – Wystartuję w mistrzostwach Polski jadąc wraz z Mariuszem Miękosiem wyścigi długodystansowe. Naszym celem będzie oczywiście walka o zdobycie tytułu mistrza. Dla osób, które miały daleko do Azji [tam ścigał się Janosz, przyp. red.], dobra wiadomość. Większość  wyścigów odbędzie się na naszym polskim torze w Poznaniu – zakończył.

Pierwszy weekend wyścigowy już 10-12 maja na Torze Poznań.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News