WSK Adria: Fantastyczne tempo 10-letniego Gładysza na testach

WSK Adria: Fantastyczne tempo 10-letniego Gładysza na testach

Podaj dalej

Zaledwie 10-letni Maciej Gładysz świetnie spisał się podczas kolejnych przedsezonowych testów kartingowych na włoskim torze Adria. Reprezentujący barwy Parolin Poland by WTR zawodnik zakończył testy na 1. miejscu, wyprzedzając prawie setkę zawodników.

W sezonie 2018 Maciej zadebiutował w najbardziej prestiżowych rozgrywkach we Włoszech – WSK – World Series Karting. To najsilniejsza liga kartingowa świata. Maciej z powodzeniem startował w każdych zawodach, gdzie zaliczał się do grona znakomitych debiutantów oraz niezwykle szybkich młodych kierowców.

Świetnie prezentował się na torach w Adrii, La Conca, Castelletto czy Sarno. Jako debiutant zawsze kwalifikował się do finału oraz błysnął notując najlepsze czasy wyścigów.

Pierwsze zawody sezonu 2019 zaplanowano już na przyszły weekend, a ostatnio 10-letni zawodnik skupiał się m. in. na testach nowego podwozia Paroin 2019.

Maciej Gładysz: – Po 2-miesięcznej przerwie wróciłem na tor głodny jazdy i ścigania się. Za nami bardzo pracowite i intensywne dwa dni na torze w Adrii. Wspólnie z moim teamem przygotowywaliśmy się do zawodów WSK Champions, które odbędą się w przyszły weekend. Współpraca jak zawsze układała się znakomicie. Świetnie przygotowany sprzęt i nie najgorsza jazda pozwoliły pozytywnym akcentem zakończyć treningi. Podziękowania również dla MaEngines za doskonale przygotowany silnik.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News