WRC: Ulepszone Toyoty na Rajd Szwecji. Meeke z bogatym programem testów

Mimo że Toyota Yaris WRC uchodzi aktualnie za najlepszy samochód rajdowy, to fabryczna ekipa japońskiego producenta nie ustaje w rozwoju konstrukcji.

WRC: Ulepszone Toyoty na Rajd Szwecji. Meeke z bogatym programem testów
Podaj dalej

Na drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata (Rajd Szwecji) zespół dowodzony przez Tommiego Makinena przygotował poprawki zawieszenia. Yarisy WRC otrzymają nowe amortyzatory, które jeszcze bardziej powinny pomóc kierowcom w zwiększeniu tempa na odcinkach specjalnych.

Tommi Makinen: Nasze amortyzatory doczekały się nowej ewolucji. Dotychczas nie były używane przez nikogo oprócz „Bosse” (przydomek dwukrotnego mistrza świata, Marcusa Gronholma). Z ich wykorzystaniem natychmiast był szybszy. Wciąż jednak mamy pracę do wykonania, aby ulepszyć samochód.

W tym tygodniu Toyota Gazoo Racing World Rally Team testuje w środkowej Finlandii. Jedynym kierowcą na zimowych testach jest Kris Meeke, który będzie jeździł przez 3 dni. Zespół uznał, że dłuższe testy pozwolą Brytyjczykowi lepiej poznać samochód w specyfikacji na Rajd Szwecji.

Kris Meeke przyznał na swoich mediach społecznościowych, że bazowe ustawienia Yarisa WRC były bardzo dobre. W trakcie testów zmieni pod siebie jedynie drobiazgi. Pozostali kierowcy Toyoty, Ott Tanak i Jari-Matti Latvala odbyli testy przed Rajdem Szwecji w pierwszej połowie stycznia.

Przeczytaj również