WRC: Pontus Tidemand w M-Sporcie na Monte Carlo i Szwecję

WRC: Pontus Tidemand w M-Sporcie na Monte Carlo i Szwecję

20 interakcji
WRC: Pontus Tidemand w M-Sporcie na Monte Carlo i Szwecję

Podaj dalej

Ubiegłoroczny mistrz WRC 2, Pontus Tidemand ogłosił, że dołącza do zespołu M-Sportu i wystartuje Fordem Fiestą WRC w dwóch pierwszych rundach Rajdowych Mistrzostw Świata 2019.

Porozumienie z zespołem Malcolma Wilsona zawarto na razie na inaugurujący sezon Rajd Monte Carlo oraz kolejny w kalendarzu Rajd Szwecji. Zwłaszcza w tej drugiej imprezie, Szwed chciałby pokazać swój potencjał za kierownicą samochodu WRC.

Pontus Tidemand: Nie chcę niczego poza spełnieniem mojego marzenia, aby pewnego dnia zostać mistrzem świata. To oznacza, że muszę zejść z łatwiejszej ścieżki i zrobić wszystko, co w mojej mocy by posunąć się naprzód. Znaleźliśmy wspaniałe rozwiązanie i jestem bardzo wdzięczny Malcolmowi za to, że zaoferował mi tę możliwość. W Monte Carlo celem będzie nabranie doświadczenia i wyczucia samochodu oraz poznanie zespołu przed Rajdem Szwecji. Tam będę chciał być przygotowany jak najlepiej, aby walczyć już na poważnie.

Tidemand nadal nie podał kto będzie jego pilotem w sezonie 2019. Dotychczas na prawym fotelu zasiadał Jonas Andersson, który w przyszły roku będzie pilotował Ole Christiana Veiby’ego.

Wspólnego komunikatu nie wystosował zespół M-Sportu. Według ostatnich plotek cały sezon z zespołem z Dovenby ma zaliczyć załoga Teemu Suninen/Marko Salminen. W Rajdzie Monte Carlo oprócz Tidemanda spodziewani są także Elfyn Evans ze Scottem Martinem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News