WRC: Ott Tanak uważa, że może wygrać wszystkie rajdy

WRC: Ott Tanak uważa, że może wygrać wszystkie rajdy

85 interakcji

Podaj dalej

Lider punktacji Rajdowych Mistrzostw Świata, Ott Tanak emanuje pewnością siebie przed pierwszą szutrową imprezą sezonu, Rajdem Meksyku. Estończyk ma nadzieję na wygraną, mimo że w piątek będzie przecierał trasę z luźnych warstw szutru.

O tym, że zwycięstwo w Meksyku jest możliwe, rozpoczynając zawody jako pierwsza załoga na drodze – pokazał już dwukrotnie Sebastien Ogier w 2013 i 2015 r. Kierowca Toyoty nigdy nie miał jednak szczęścia w tej imprezie. W 8 startach (5 samochodem WRC) ani razu nie był nawet na podium.

Ott Tanak dla „Autosportu”: Wierzę, że możliwe jest wygranie każdego rajdu. Jednak wszystko musi ułożyć się po twojej myśli. Bycie pierwszym [na drodze] to zdecydowanie nie jest najłatwiejsza pozycja, aby wygrać. Głównym celem będzie zdobycie punktów, ale jeśli nadarzy się okazja [na zwycięstwo] zamierzam ją wykorzystać.

W ubiegłym roku kierowca z Saremy liczył się w walce o wygraną. Po pierwszym etapie był trzeci, ale kłopoty z przegrzewającym się silnikiem Yarisa WRC wykluczyły go z walki o korzystny rezultat. Ekipa dowodzona przez Tommiego Makinena już w ubiegłym roku poczyniła kroki, aby zapobiec tego typu awariom w przyszłości.

Ott Tanak: Myślę, że będzie dobrze. Czuję się pewnie. Pierwszą poprawę zaobserwowaliśmy już przed Turcją. Od tamtego rajdu uczyniliśmy kolejny krok naprzód. W porządku, wysokości czynią większe trudności niż w Turcji, ale jeśli inżynierowie są spokojni, to my też nie powinniśmy się niczym martwić.

Przed Rajdem Meksyku, Toyota spędziła 5 dni na testach w Hiszpanii. W tym czasie testowy egzemplarz dzielili między sobą Ott Tanak, Jari-Matti Latvala i Kris Meeke. Zespołowi koledzy Estończyka mają już na koncie po jednym zwycięstwie w Meksyku.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News