WRC: Neuville prowadził rajdówkę po raz pierwszy od koszmarnego wypadku

WRC: Neuville prowadził rajdówkę po raz pierwszy od koszmarnego wypadku

30 interakcji
D6v_yL5W0AATnsQ

Podaj dalej

Fabryczny zespół Hyundaia przygotowuje się we Włoszech do kolejnych rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Wczoraj za kierownicę i20 Coupe WRC wrócił Thierry Neuville.

Belg po raz pierwszy wsiadł do rajdówki od czasu groźnie wyglądającego wypadku w Rajdzie Chile. Potężna rolka spowodowała jedynie drobny uraz nogi, po którym podobno nie ma już śladu. Na testach etatowego pilota, Nicolasa Gilsoula wyjątkowo zastępował Julien Vial (nie ma to związku z jakimikolwiek obrażeniami po wypadku).

Noga jest w porządku, regeneruje się szybko i ogólnie czuję się dobrze – zapewnił Thierry Neuville w rozmowie z Autosportem. – Wskoczyliśmy do samochodu i od razu złapaliśmy feeling, taki jak podczas poprzednich dwóch imprez.

Nagranie (Onboard) z wypadku Thierry Neuville | WRC – Copec Rally Chile 2019

Jazdy w okolicach Alghero służą znalezieniu ustawień na Rajd Portugalii (30 czerwca – 2 maja) oraz Rajd Sardynii (13-16 czerwca), rozgrywanego właśnie na tych drogach. W obu imprezach Hyundai skorzysta z tego samego silnika i transmisji. Możliwe jednak, że do Włoch i20 Coupe WRC otrzyma poprawki w innych obszarach.

Po sześciu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata Thierry Neuville zajmuje trzecie miejsce w punktacji kierowców. Do drugiego Otta Tanaka traci tylko 2 punkty. Różnica do prowadzącego Sebastiena Ogiera wynosi 22 oczka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News