WRC: Marcus Gronholm nie myśli o podłączeniu się do czołówki w Rajdzie Szwecji

Dwukrotny rajdowy mistrz świata z 2000 i 2002 r., Marcus Gronholm mimo okazjonalnego startu za kierownicą topowej Toyoty Yaris WRC, nie spodziewa się, że będzie bezpośrednio rywalizował w Rajdzie Szwecji z najlepszymi kierowcami.

WRC: Marcus Gronholm nie myśli o podłączeniu się do czołówki w Rajdzie Szwecji
Podaj dalej

Fin, który niedawno dołączył do Galerii Sław FIA posiada aż 5 zwycięstw w zimowej rundzie WRC. „Bosse” ma okazjonalną możliwość testowania Toyoty Yaris WRC, ale mimo ogromnego doświadczenia twierdzi, że brakuje mu kilometrów do walki o czołowe pozycje.

Marcus Gronholm: Jedną rzeczą są testy i sprawdzanie, co można zrobić. Inną rzeczą jest wyjazd na odcinki specjalne. Nie mam rytmu tych kierowców, którzy spędzają swoje życie prowadząc tego typu samochodu bez przerwy. Zamierzam unikać ryzyka w notatkach. Miałem taką komendę „być może” zanim zszedłem ze sceny. Tym razem nie zamierzam jej wykorzystywać. Chcę osiągnąć metę.

Toyota Gazoo Racing na Rajd Szwecji przygotowuje zupełnie nowy egzemplarz Yarisa WRC dla załogi Marcus Gronholm/Timo Rautiainen. Nowe nadwozie posłuży w dalszej części sezonu juniorowi Toyoty, Takamoto Katsucie, który poprowadzi WRC w dwóch rundach mistrzostw Finlandii.

Przeczytaj również