WRC: Mads Østberg zaliczy resztę sezonu z Citroënem oprócz Hiszpanii

Mads Østberg podpisał kontrakt z Citroën Racing, dzięki któremu zaliczy resztę sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata za kierowcnią C3 WRC. W programie Norwega brakuje tylko Rajdu Hiszpanii, w którym samochód otrzyma Sébastien Loeb.

WRC: Mads Østberg zaliczy resztę sezonu z Citroënem oprócz Hiszpanii
Podaj dalej

Citroën Total Abu Dhabi WRT wystawi Madsa Østberga w Rajdzie Finlandii (26-29 lipca), Rajdzie Niemiec (16-19 sierpnia), Rajdzie Turcji (13-16 września), Rajdzie Wielkiej Brytanii (4-7 października) i Rajdzie Australii (15-18 listopada).

Mads Østberg: Jestem zachwycony dostając szansę kontynuowania rywalizacji z Citroën Racing! To było naprawdę wspaniałe wrócić do zespołu na te trzy pierwsze rajdy, po kilku przepracowanych wspólnie latach. Jestem zaszczycony obdarzonym zaufaniem przez tę markę oraz Pierre’a. Dam z siebie wszystko, aby odpłacić się w najlepszy możliwy sposób w kolejny rajdach, zwłaszcza, że zaczynam dobrze poznawać C3 WRC. Rajd Finlandii już niedługo, to mój ulubiony weekend w sezonie! Jestem przekonany, że posiadamy wszystkie cechy do poradzenia sobie w tych pięciu dodatkowych występach.

We wszystkich wspomnianych rundach łącznie z Rajdem Hiszpanii (25-28 października) wystartuje Craig Breen, który przed zwolnieniem Krisa Meeke’a miał na Katalonię oddać swoją C3-kę Loebowi. Potwierdzono także program Khalida Al-Qassimiego, który trzecim Citroënem C3 WRC pojawi się w Finlandii, Turcji i Hiszpanii.

Pierre Budar, szef Citroën Racing: Wchodzimy w etap przebudowy, już częściowo patrząc na 2019, ale wcześniej musimy zakończyć sezon najlepiej jak to możliwe. Natomiast Mads zarówno ze względu na swoje doświadczenie w mistrzostwach świata, jak i z C3 WRC może nam bez wątpienia pomóc w spokojnym poruszaniu się naprzód. Jest równo jeżdżacym kierowcą, co udowodnił w wiele razy na niemal wszystkich imprezach. Również bardzo łatwo zaaklimatyzował się z powrotem w zespole.

30-letni Østberg startował już w barwach fabrycznego zespołu Citroëna w latach 2014-2015. Za kierownicą DS3 WRC wywalczył łącznie siedem podiów. W 2015 r. zajął czwarte miejsce w punktacji Rajdowych Mistrzostw Świata, co stanowi jego najlepsze osiągnięcie w karierze (wcześniej dokonał tego w 2012 r. startując Fordem Fiestą RS WRC z własnym zespołem Adapta World Rally Team).

Przeczytaj również