WRC: Kris Meeke przejmie pilota Haydena Paddona lub Elfyna Evansa?

WRC: Kris Meeke przejmie pilota Haydena Paddona lub Elfyna Evansa?

6 interakcji
WRC: Kris Meeke przejmie pilota Haydena Paddona lub Elfyna Evansa?

Podaj dalej

Z tygodniowym opóźnieniem rozpoczęły się testy Krisa Meeke’a i Takamoto Katsuty w fabrycznej Toyocie Yaris WRC. W przypadku Brytyjczyka wciąż zagadką jest kto będzie jego nowym pilotem.

Toyota zorganizowała testy dla swoich dwóch nowych kierowców w Finlandii. Meeke przewiózł m.in. Katsutę, ale pilotażem zajmował się Derek Branningan. Irlandczyk towarzyszył Brytyjczykowi już na Rally Legend w San Marino oraz belgijskim Rallye du Condroz. Jednak jego problemem jest to, że nie ma doświadczenia w WRC (w 2006 r. zaliczył tylko Wales Rally GB u boku Kelly’ego Brendana).

Seb Marshall

Po rezygnacji z usług Paula Nagle’a, plotki wiążą osobę Meeke’a z pilotami, których kierowcy nie podpisali wciąż kontraktu na starty w sezonie WRC 2019. Kandydatem do dołączenia do zespołu Toyoty jest umysłowy Haydena Paddona, Sebastian Marshall. Brytyjczyk towarzyszy Nowozelandczykowi od 2017 r., gdy ten szukał zastępstwa za doświadczonego Johna Kennarda.

Inną opcją jest Daniel Barritt, startujący obecnie z Elfynem Evansem. Jeśli Walijczyk straci posadę w M-Sporcie to prawdopodobnie będzie musiał zrobić sobie przerwę od WRC (trio mogą utworzyć Teemu Suninen, Hayden Paddon i Gus Greensmith). Wówczas Barritt mógłby zdecydować się na partnerowanie Meeke’owi. Brytyjczyk ma już za sobą współpracę z Tommim Makinenem, ponieważ w 2016 r. pilotował juniora Toyoty, Takamoto Katsutę w mistrzostwach Finlandii.

Daniel Barritt

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News