WRC: Kris Meeke oficjalnie w Toyocie z Tanakiem i Latvalą

WRC: Kris Meeke oficjalnie w Toyocie z Tanakiem i Latvalą

80 interakcji
WRC: Kris Meeke oficjalnie w Toyocie z Tanakiem i Latvalą

Podaj dalej

Fabryczny zespół Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata ogłosił swój skład na sezon 2019. Z ekipą żegna się Esapekka Lappi, a zastąpi go Kris Meeke.

Brytyjczyk, który w maju został wyrzucony z Citroena, otrzyma nową szansę za kierownicą Yarisa WRC. Na prawym fotelu zawodnika z Irlandii Północnej nie będzie już zasiadał Paul Nagle. Nowy pilot zostanie ogłoszony wkrótce. Meeke ma już za sobą testy w Yarisie WRC.

Fotel w ekipie Tommiego Makinena utrzymała załoga Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila. Kontraktem związany jest także aktualny lider zespołu Ott Tanak, którego pilotuje Martin Jarveoja. Esapekka Lappi i Janne Ferm zdecydowali się na przejście do Citroen Racing.

Tommi Makinen: Jesteśmy bardzo podekscytowani z powodu dołączenia Krisa do Toyota Gazoo Racing. Wiemy, że jest bardzo szybki, a przy tym wnosi sporo doświadczenia. Jego świadomość techniczna jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie i wierzę, że może nam zapewnić nową wiedzę oraz pomysły, aby uczynić Yarisa WRC jeszcze szybszym.

Bardzo się cieszę, że Jari-Matti dalej będzie częścią naszego zespołu. Wykonał dla nas świetną pracę, a ostatnio znów dojeżdża reguarnie na podium, co jest bardzo ważne. Dołączając do tego Otta, który udowodnił, że jest obecnie jednym z najszybszych kierowców, to uważam, że mamy bardzo silny skład na przyszły rok. Wszyscy trzej kierowcy są szybcy, doświadczeni i mogą wygrywać rajdy. Wierzę, że nasz zespół ponownie będzie silny w rywalizacji o tytuły wśród kierowców i producentów.

Na koniec przyznam, że jest mi przykro z powodu decyzji Esapekki o odejściu od nas, ale wszyscy życzymy mu powodzenia w przyszłości.

Welcome to the team, Kris Meeke!

We are very pleased to confirm our driver line-up for the 2019 FIA World Rally Championship season.Ott Tänak and Jari-Matti Latvala will continue to drive the Toyota Yaris WRC next year. Joining Tänak and Latvala in the line-up for 2019 will be Kris Meeke. The Northern Irishman is recognised as one of the quickest drivers in the WRC, claiming five rally wins since 2014.Esapekka Lappi and co-driver Janne Ferm will leave the team following the conclusion of the 2018 season. This season they have taken three podium finishes so far, contributing to the team’s current position in the lead of the manufacturers’ championship. TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team would like to thank Esapekka and Janne for their hard work.#TOYOTA #YarisWRC #Rallying #DriversLineUp2019 #ToyotaGazooRacingWRT

Julkaissut TOYOTA GAZOO Racing WRC Keskiviikko 17. lokakuu 2018

Kris Meeke: To ogromna przyjemność i honor zostać kierowcą Toyoty. Chciałbym podziękować Akio Toyodzie, Tommiemu Makinenowi i całemu zespołowi za ich wiarę we mnie. 3 lata temu omawialiśmy możliwości dołączenia do ekipy i jestem szczęśliwy, że w końcu się to dokonało.

Wydajność Yarisa WRC mówi sama za siebie, ale ducha zespołu czuć tutaj na każdy kroku, łącznie z japońską kulturą honoru i szacunku. Nie mogę doczekać się, aby zacząć. Nie mam żadnych szczególnych celów poza tym, aby znów cieszyć się jazdą i pomóc Toyocie w wygraniu mistrzostw.

Pierwsze mistrzostwo, które wygrałem miało właściwie miejsce, gdy miałem 16 lat i pilotowałem mojego brata w naszym lokalnym cyklu. Wywalczyliśmy tytuł Toyotą Corollą, co na wiele sposobów sprawia, że to niezwykle miłe znaleźć się właśnie tutaj. Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego miejsca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News