WRC: Hyundai pozbywa się Andreasa Mikkelsena ze składu na Rajd Korsyki

WRC: Hyundai pozbywa się Andreasa Mikkelsena ze składu na Rajd Korsyki

94 interakcje

Podaj dalej

Hyundai Motorsport wystosował komunikat, w którym poinformował o zmianie składu na 4. rundę Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Korsyki (28-31 marca).

Pierwotnie zespół we Francji mieli reprezentować Thierry Neuville, Sebastien Loeb i Andreas Mikkelsen. Tego ostatniego zastąpi jednak Dani Sordo, który zacznie sezon od Rajdu Meksyku (7-10 marca). – To zmiana oryginalnych planów na sezon – czytamy w komunikacie zespołu. – Zespół powołuje swoich asfaltowych specjalistów, aby zwiększyć swoje szanse w krętym i technicznym rajdzie.

fot. Hyundai Motorsport

Hyundai Shell Mobis World Rally od sezonu 2019 ma nowego szefa zespołu. Andrea Adamo otrzymał za zadanie zdobycie tytułu mistrzostwa producentów. Być może to nie jest ostatnia zmiana składu w tym sezonie. W nadchodzącym Rajdzie Meksyku skład pozostaje bez zmian (Neuville/Mikkelsen/Sordo).

Pierwotnie Dani Sordo miał wystartować w 8 tegorocznych rundach WRC (dzieląc trzeci samochód z Sebastienem Loebem zakontraktowanym na 6 startów). Andreas Mikkelsen od ubiegłego roku znajduje się pod ogniem krytyki za brak konkurencyjnego tempa i brak wyników (ostatnie podium w Rajdzie Szwecji 2018).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News