WRC: Esapekka Lappi kolegą zespołowym Ogiera w Citroenie

Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team przedstawił drugą załogą na przyszłoroczny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Do ekipy z Wersalu dołącza Esapekka Lappi z Janne Fermem.

WRC: Esapekka Lappi kolegą zespołowym Ogiera w Citroenie
Podaj dalej

27-letni Fin ma na koncie jedno zwycięstwo w WRC, odniesione w domowym Neste Rally Finland 2017. Do końca sezonu będzie kierowcą Toyoty, dla której jest drugim najlepiej punktującym zawodnikiem. Lappi ma w dorobku już mistrzostwo Finlandii (2012), mistrzostwo Europy (2014) oraz mistrzostwo WRC 2 (2016).

Pierre Budar, szef zespołu Citroena: Chcieliśmy zaangażować dwie bardzo konkurencyjne załogi na przyszły rok i przyjście Esapekki jest zatem doskonałą wiadomością. Wiara w młodych kierowców jest mocno zakorzeniona w DNA naszej marki, a Esapekka ma z pewnością ideal profil. Utalentowany, zdeterminowany i skupiony, powinien stworzyć zarówno uzupełniającą się, jak i budzącą postrach parę z Sebastienem. Czujemy, że wiele jeszcze przed nim, więc zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić mu jak najlepszą formę do kontynuowania imponującego wspinania się w rankingach.

Esapekka Lappi: Oczywiście, jestsem zachwycony dołączając do teamu oraz zostając przyszłym kolegą zespołowym Sebastiena. To dla mnie dobra szansa na utrzymanie rozwoju. Po nauczeniu się w zeszłym rokku sporej ilości rzczy od Jari-Mattiego Latvali, a w tym od Otta Tanaka, mam wszystko, co mi potrzebne do bycia jeszcze lepszym, zwłaszcza jeżeli zaczerpnę inspiracji od Seba! Jestem przekonany, że samochód posiada duży potencjał, tak jak zespół który ma długą historię i mnóstwo doświadczenia w WRC. Fakt, że Pierre wyraźnie chciał zatrudnić właśnie mnie, wiele dla mnie znaczył, gdy musiałem podjąć decyzję. To będzie także wielkie wyzwanie, próbując wspólnie wygrywać.

Przeczytaj również