WRC: Eric Camilli szpieguje dla M-Sportu w Volkswagenie?

Julien Rabusseau z francuskiego portalu Rallye Sport rozmawiał z byłym fabrycznym kierowcą M-Sport Forda w WRC, Eric’kiem Camillim. Obecnie kierowca rozwojowy Volkswagena Polo GTI R5 nie zaprzeczył, że nadal współpracuje ze swoim byłym zespołem.

WRC: Eric Camilli szpieguje dla M-Sportu w Volkswagenie?
Podaj dalej

Uczestnik 38 rund Rajdowych Mistrzostw Świata wystartuje w ostatni weekend marca w Rajdzie Korsyki. Pilotem 31-latka będzie Francois-Xavier Buresi, ponieważ Benjamina Veillasa zaangażował już na Tour de Corse, mistrz świata – Sebastien Ogier (do roli szpiega pogodowego). Kierowca z Nicei skorzysta z Volkswagena Polo GTI R5 ze stajni BMA Autosport.

Kontynuuję w tym roku z Volkswagenem programu testów rozwojowych – uzasadnił wybór Polo R5, Eric Camilli. – Zważywszy na to, że będę dalej rozwijał auto, to logiczne, że wybrałem VW. Poza tym mam dobry kontakt z Bernardem Munsterem, który jest świetnym gościem.

Dziennikarz wprawił w zakłopotanie swojego rozmówcę, gdy wspomniał, że są już nagrania z jego jazd testowych nowym Fordem Fiestą R5. Po chwili na zastanowienie odparł: – Mogę tylko powiedzieć, że to bardzo dobry samochód. Testowałem go przez 2 dni na asfalcie w południowej Francji. Powinien być dostępny w okolicach lipca lub sierpnia.

https://www.facebook.com/DoidosporRally/videos/2030321557015642/

Nie jest wykluczone, że Camilli jest cennym źródłem informacji dla M-Sportu, dzięki dobrej znajomości Polo R5. Nową Fiestę R5 szykowaną na Rajd Finlandii sprawdzali też na portugalskich szutrach Gus Greensmith i Łukasz Pieniążek (wideo powyżej).

Przeczytaj również